Schulz znów o Polsce

foto: Facebook
foto: Facebook

Przewodniczący PE Martin Schulz zapowiada, iż „z obawą” obserwuje Polskę. Jego zdaniem sytuacja polityczna w naszym kraju jest trudna, a działania władz kontrowersyjne.

Podczas jednego z wywiadów dla „Rzeczpospolitej” Martin Schulz kolejny raz zaakcentował swoje stanowisko w związku z wydarzeniami w Polsce. W swojej wypowiedzi powołał się na zdanie Lecha Wałęsy oraz opinie „innych byłych ważnych polityków”, których uważa za niezwykle cenne i godne źródło informacji. – Patrzę z pewną obawą na to, co się dzieje w Polsce po dojściu do władzy Prawa i Sprawiedliwości. Wydaje mi się, że mam dobry ogląd sytuacji – stwierdził Schulz.

– (…) potrzebujemy Polski jako silnego i obliczalnego partnera w Europie. Proszę się więc nie dziwić moim wypowiedziom – dodał niemiecki polityk. Zapytany o słowa, w których niedawno określił Polskę jako beneficjenta dotacji unijnych nie wywiązującego się ze swoich zobowiązań Schulz odparł: – Proszę to potraktować jako moją odpowiedź na postulat pani premier Szydło, aby podczas przeglądu doprowadzić do zwiększenia dopłat dla polskich rolników. Rozumiem, że polski rząd ma taki interes. Ale możemy oczekiwać, że inne kraje członkowskie spróbują wykorzystać przegląd budżetowy jako szansę, by wynegocjować zwiększone finansowanie dla krajów uczestniczących w rozwiązywaniu kryzysu imigracyjnego. Jeśli tak podchodzimy do kwestii przeglądu budżetowego w UE, to tak – widzę taki związek – skwitował przewodniczący PE.

Kaoch/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.