7 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

ŚDM: Młoda chrześcijanka zaskoczyła reportera

Na Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) do Krakowa przyjechały setki tysięcy pielgrzymów z niemal 180 krajów świata. Wśród nich przybyli także pielgrzymi z Syrii. Jeden z polskich reporterów spotkał mieszkankę Aleppo. Jej odpowiedź na pytanie o to, jak się żyje w ogarniętym wojną regionie, całkowicie go zaskoczyła.

Rita Basmajian przyjechała do Krakowa wraz z grupą salezjańską z Iraku, Syrii i Libanu. Oprócz niej do Krakowa przybyły cztery osoby z Aleppo. – Wielu Polaków chce wiedzieć, co się dzieje w Syrii i jak można wam pomóc? – pytał dziennikarz. – Po prostu się za nas módlcie. Wiadomo, co się dzieje. Jest mnóstwo telewizji, informacji. Po prostu się za nas módlcie. Powiem ci coś: żyjemy w pokoju. To nie jest tak, że skoro trwa wojna, to nie mamy pokoju. Nie. To jest coś, co jest w nas. Widzisz, że jesteśmy szczęśliwi, uśmiechamy się. Żyjemy w pokoju. Módlcie się za nas i za nasz kraj – odpowiedziała dziewczyna.

 – Gdyby to było możliwe, czy ty i twoi przyjaciele chcielibyście opuścić Syrię i żyć za granicą? – pytał reporter. – Nie. Kochamy nasz kraj. Mamy dzieci. Musimy się nimi zajmować. Dokąd mielibyśmy pójść? Jesteśmy szczęśliwi – odparła Rita Basmajian.

Młoda Syryjka na co dzień studiuje projektowanie odzieży oraz działa w Oratorium Don Bosco w Aleppo, gdzie zajmuje się dziećmi. W placówce posługują syryjscy kapłani, którzy przyjechali do Krakowa wraz z grupą z Syrii liczącą w sumie 12 osób.

https://www.youtube.com/watch?v=BOfZrs85MpA

Maj/interia.pl, gosc.pl

 

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net