18 maja 2024
Wiadomości

Sebastian Majtczak zatrzymany. Kierowca BMW uciekał przez Turcję do ZEA

Poszukiwany listem gończym Sebastian Majtczak, który ma zostać oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku został zatrzymany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). Wcześniej przebywał w Turcji. Polska posiada od niedawna z ZEA umowę o ekstradycję.

– Specjalna Grupa Poszukiwawcza powołana przez Komendanta Głównego Policji na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wspierała lokalną Policję która dokonała dziś zatrzymania poszukiwanego Sebastiana Majtczaka. Zadania realizowane były w ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową – napisał w X szef MSWiA Mariusz Kamiński.

– Gdyby nie weekend to zostałby zatrzymany wcześniej. Mieliśmy pewność od momentu gdy lądował w Zjednoczonym Emiratach Arabskich, że zatrzymanie go to kwestia dni – przekonywał na konferencji prasowej szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Dodał, że Warszawa była w kontakcie z ZEA w tej sprawie.

– Doradcy sprawcy podejrzanego nie wiedzieli, że dopiero co zawarliśmy umowę ekstradycyjną ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi – zaznaczył i zapowiedział, że „sprawca poniesie odpowiedzialność karną”.

Adwokat Majtczaka powiedział, że złożył wniosek o uzyskanie listu żelaznego dla jego klienta. RMF FM podaje, że „w obecnej sytuacji wniosek jest jednak bezprzedmiotowy”.

rmf24.pl

fot. interpol.int

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net