Segregacja sanitarna. Polacy są przeciw poszczególnym ograniczeniom

Z sondażu United Surveys dla „Wirtualnej Polski” wynika, że większość Polaków jest przeciwna segregacji sanitarnej. Zależnie od obszaru życia społecznego, sprzeciw wynosi od ponad 50 do prawie 80 proc..

– Czy w Polsce osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19 powinny mieć zakaz wstępu do restauracji i kawiarni? – brzmiało pierwsze pytanie. 40,1 proc. badanych odpowiedziało twierdząco, zaś 54,6 proc. przecząco. 5,3 proc. badanych nie miało zdania. Na pytanie, czy powinien obowiązywać zakaz wstępu do centrów handlowych dla niezaszprycowanych, twierdząco odpowiedziało mniej, bo 34,1 proc. badanych. 58,6 proc. sprzeciwia się takiemu totalitaryzmowi, zaś 7,3 proc. nie ma zdania.

Ogromna różnica pojawia się w kwestii dostępu do opłacanej pod przymusem przez nas wszystkich nieefektywnej i niskiej jakości państwowej usługi zdrowotnej. Jedynie 20,8 proc. badanych twierdzi, że osoby niebiorące udziału w eksperymencie medycznym powinny mieć zakazany dostęp do placówek medycznych. 76,3 proc. zaś było przeciwnych. Niecałe 3 proc. badanych nie miało zdania na ten temat.

Również w kwestii komunikacji masowej zwolennicy totalitaryzmu sanitarnego są w mniejszości. Tylko 30,2 proc. poparłoby pomysł ograniczenia dostępu w tym zakresie dla niezaszprycowanych. 61,7 proc. było przeciw, a 8,1 proc. nie miało zdania na ten temat. W przypadku dostępu do parków rozrywki i kultury, za ograniczeniami opowiedziało się 36,6 proc. ankietowanych, 56,7 proc. było przeciw, zaś 6,7 proc. nie miało zdania.

Na koniec z kolei postawiono pytanie, czy badany zgadza się z tezą, że „osób niezaszczepionych nie powinny spotykać żadne ograniczenia”. 41 proc. zgodziło się, 53,7 proc. nie, zaś 4,4 proc. odpowiedziało „nie wiem”.

Sondaż przeprowadzono 24 lipca, metodą wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego (CATI), na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Segregacja sanitarna. Polacy są przeciw poszczególnym ograniczeniom

  • 27 lipca 2021 o 15:26
    Permalink

    Kurde! A nie szczepieni mogą oddychać.. czy już posłusznie kopać sobie dołki…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.