Sejm odrzucił projekt zakazujący zabijania nienarodzonych dzieci

foto: Youtube.com
foto: Youtube.com

Przygotowany przez Fundację Pro – Prawo do życia, który poparło 400 tys. obywateli, został ostatecznie odrzucony przez Sejm.

Przeciwko prawnemu zakazowi zabijania dzieci nienarodzonych głosowało 206 posłów, za było 178 (10 parlamentarzystów wstrzymało się od głosu). Za dalszymi pracami nad projektem optowali członkowie PiS, PSL oraz Zjednoczonej Prawicy. O odrzucenie go apelowały PO i SLD – jedynie siedmioro posłów Platformy zagłosowało za ochroną życia. W trakcie obrad doszło do nieprzyjemnych incydentów, m.in. za sprawą wicemarszałka Sejmu. Jerzy Wenderlich wyłączył mikrofon podczas wypowiedzi Kai Godek, przedstawicielki Fundacji Pro – Prawo do życia. Politykowi SLD nie podobało się przyrównanie zabijania nienarodzonych dzieci do praktyk charakterystycznych dla totalitaryzmów.

Wenderlich twierdził również, iż użycie przez Kaję Godek słowa „zabijanie” to „obrażanie osób o innych poglądach”. Przedstawicielka Fundacji zapowiedziała, że poinformuje zainteresowaną tematem opinię publiczną o tym, jak głosowali poszczególni parlamentarzyści – nazwano to z kolei „straszeniem posłów”. Nie wyrażono także zgody na zarządzenie przerwy, o którą zaapelował w trakcie obrad Tomasz Makowski z PSL.

Zgłoszony projekt to kolejna podobna inicjatywa Fundacji Pro w przeciągu ostatnich czterech lat. Przeciwnicy zabijania dzieci zapowiadają, iż nie zamierzają się poddać i nadal będzie walczyć o ochronę życia najbardziej bezbronnych.

MGOT/telewizjarepublika.pl, stopaborcji.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.