Ochrona życia – prawda i kłamstwa

foto: Pixabay
foto: Pixabay

W siedzibie parlamentu odbyła się dziś konferencja związana z powtarzanymi od pewnego czasu mitami i kłamstwami dotyczącymi obywatelskiego projektu ustawy o ochronie życia. Zorganizowane m.in. przez Instytut Ordo Iuris spotkanie przyciągnęło posłów wielu ugrupowań.

Podkreślono, iż projekt nie jest dziełem żadnej z partii, lecz obywatelską inicjatywą, nie związaną z żadnym ugrupowaniem politycznym.  – W naszej opinii Rzeczpospolita Polska nie może oferować swoim obywatelom rozwiązania w postaci zabicia dziecka nienarodzonego. Stać nas na to, żeby poziom ochrony życia podnieść na najwyższy standard – poinformował mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris. – W skali Europy większość krajów to prawo narusza. W skali świata 2/3 państw chroni prawo do życia tak jak Polska lub bardziej. Powinniśmy stanąć na czele tego ruchu – wezwał Kwaśniewski.

Mecenas przypomniał również, iż nie jest prawdą, by zgodnie z projektem ustawy życie kobiet miałoby być zagrożone, ponieważ lekarz będzie miał nie tylko prawo, ale i obowiązek ratować życie matki. W takiej sytuacji, w przypadku śmierci dziecka, żaden lekarz nie będzie ponosił konsekwencji prawnych. Obalono po raz kolejny mit o rzekomym karaniu za poronienie. Mec. Kwaśniewski powtórzył, iż w świetle ustawy sankcje karne dotyczyć będą tylko i wyłącznie tych kobiet, które świadomie i z pełną premedytacją zabiją swoje nienarodzone dzieci.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net