23 września 2023
Wiadomości

Bruksela: 34 zabitych, 200 rannych

foto: twitter.com/extnbull
foto: twitter.com/extnbull

Po ósmej rano w Brukseli, na lotnisku Zaventem doszło do dwóch wybuchów. Belgijskie media podają, że przed eksplozjami było słychać strzały i arabskie okrzyki. Trzeci wybuch nastąpił w wagonie metra w okolicy stacji Maalenbek. Do zamachów przyznało się już Państwo Islamskie.

 – Byłem na przerwie: usłyszałem i poczułem wielki wybuch – mamy tutaj widok na halę odlotów i zobaczyłem pióropusz dymu. Okna są kompletnie zniszczone. Ludzie wyszli na zewnątrz w szoku – powiedział w jednej z telewizji Niels Caignau, pracownik Swissport. Lotnisko zostało zamknięte, a wszystkie samoloty zmierzające w jego stronę zawrócone. Belgijskie media podają, że do wybuchów doszło na stacji podziemnej kolejki, natomiast brytyjskie źródła mówią o eksplozji w hali odlotów blisko miejsca odprawy lotów American Airlines.

Niedługo po doniesieniach o ataku na lotnisku media obiegła wiadomość o kolejnym zamachu – tym razem w wagonie metra, który znajdował się tuż przy stacji Maelbeek. Niedaleko tego miejsca znajdują się Komisja Europejska, Rada UE i Parlament Europejski. Obecnie informacje mówią o 34 zabitych i ok 200 rannych. Jak podaje MSZ, wśród osób rannych znajduje się trzech Polaków. Belgijski prokurator federalny potwierdza, że zamachu na lotnisku dokonał zamachowiec-samobójca.

W hotelu obok stacji Maelbeek urządzono prowizoryczny szpital. Poszkodowanym pomaga się także na bieżąco na brukselskich ulicach. Służby zaapelowały dziś do mieszkańców Brukseli, by nie opuszczali swoich domów. W mieście zamknięto cały transport publiczny. Na granicy z Holandią oraz na lotniskach zostały wprowadzone kontrole. Szef francuskiego MSW zapewnił, że wzmocniono siły bezpieczeństwa na granicach i w środkach transportu o dodatkowych 1,6 tys. policjantów. Zamknięto również belgijską granicę z Francją.

Maj/pch24.pl, wpolityce.pl, tvn24

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net