21 maja 2024
Wiadomości

Seria zdarzeń. Ewakuacja terminalu gazowego w Norwegii, duża aktywność dronów w Finlandii i myśliwce wysłane do samolotu nad Zjednoczonym Królestwem

W krótkim czasie miało miejsce kilka zdarzeń, które mogą wskazywać na zakulisowe działania zmierzające do eskalacji dużego konfliktu.

Dziś rano na norweskim polu gazowym Ormen Lange w Aukra ogłoszono najwyższy stopień alarmowy. Pracowników ewakuowano.

Powodem alarmu było anonimowe zgłoszenie o bombie. Przed południem pracownicy wrócili do swoich zajęć. Jan Soppeland, dyrektor ds. komunikacji i public relations w norweskim przedstawicielstwie koncernu Shell Global, który jest operatorem Ormen Lange przekazał, że „sytuacja została wyjaśniona”.

Zamieszanie związane z bezpieczeństwem pojawia się także w kwestii samolotu lecącego z Turcji do Zjednoczonego Królestwa. Wczoraj wieczorem samolot pasażerski linii Jet2, który z Dalam miał polecieć do Manchesteru, przymusowo przekierowano na lotnisko Stansted. Eskortowały go dwa myśliwce RAF. Powodem było „potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa”.

– RAF może potwierdzić, że samoloty Quick Reaction Alert Typhoon wystartowały dziś wieczorem z bazy RAF w Coningsby, aby przechwycić cywilny samolot, który wzbudzał niepokój – podał rzecznik RAF.

Ostatecznie alarm odwołano.

Wczoraj media rządu w Helsinkach Yle przekazały z kolei komunikat o wzroście aktywności dronów w pobliżu fińskiej infrastruktury krytycznej. Sprawę bada obecnie Suojelupoliisi – policja i służby specjalne.

Wśród obiektów, obok których zaobserwowano zwiększoną aktywność dronów, jest m.in. elektrownia atomowa Loviisa, rafineria Kilpilahti oraz lotnisko Helsinki-Vantaa.

Same w sobie te wydarzenia oczywiście raczej nie zapowiadałyby niczego wielkiego. Jednak biorąc pod uwagę trwającą wojnę rosyjsko-ukraińską oraz coraz bardziej napięte stosunki między Waszyngtonem a Kremlem i Pekinem, nie można wykluczyć, że zdarzenia coś łączy. I że zapowiadają coś większego.

wp.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net