Setki tysięcy ewakuowanych ludzi w Kaliforni. Tama może runąć

Największa w Stanach Zjednoczonych tama pęka. Służby ewakuują prawie 200 tysięcy osób z zagrożonych terenów. Tama uszkodzona została z powodu obfitych opadów po latach suszy.

Wikimedia Commons (łączone)
Wikimedia Commons (łączone)

Zagrożenie było tak niewiarygodne dla mieszkańców, że służby musiały wielokrotnie podkreślać podczas komunikatów, że „to nie są ćwiczenia”.

Dzisiaj po raz pierwszy od wybudowania obiektu woda musiała płynąć przez przelew awaryjny. – Tama była bliska runięcia – informują przedstawiciele lokalnych władz.

Krajowa Służba Meteorologiczna podaje, że w przypadku zawalenia się struktury, „skutkowałoby to niekontrolowanym uwolnieniem wód z jeziora Oroville”.

Aby obniżyć poziom wody, na którym zbudowana jest tama o wysokości 230 metrów, ze zbiornika wylewano ok. 2,8 tys. metrów sześciennych wody na sekundę. Proces rozpoczęto już w czwartek. Wówczas zauważono, że w budowli brakuje betonowych bloków. „Los Angeles Times” informuje, że trwają prace, by zatkać ubytki w konstrukcji.

W razie przerwania zapory, olbrzymie ilości wody z kanału rezerwowego Oroville zalałyby tereny na których żyją ludzie. Zapora i jezioro Oroville znajdują się 230 metrów nad siedzibami ludzkimi w mieście o tej nazwie.

Ta największa w całych Stanach Zjednoczonych zapora powstała w latach 60. XX wieku. Obiekt na rzece Feather ulec miał awarii podczas obfitych opadów deszczu.

CWIK/Pch24.pl, Gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net