Sfałszują wybory? Ponad połowa badanych się tego obawia. „PiS jest w stanie sfałszować wybory”

Ponad połowa osób pytanych przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” obawia się, że wybory mogą zostać sfałszowane. Choć nie jest jasne, w którą stronę.

– Czy obawiasz się, że najbliższe wybory mogą zostać sfałszowane? – tak brzmiało pytanie Pollsteru zadane na zlecenie SE. 54 proc. badanych odpowiedziało twierdząco.

Co ciekawe, mogą tak uważać nie tylko przeciwnicy obecnie panującej oligarchii… ale też jej zwolennicy.

SE przypomina, że zarówno ze strony PO jak i PiS pojawiały się głosy o możliwości sfałszowania wyborów. Szef rządzącej oligarchii Jarosław Kaczyński zapowiedział utworzenie Komitetu Obrony Wyborów ze względu na spodziewaną przez niego próbę „wpływania na wyniki wyborów”. W grudniu zaś PiS złożył projekt ustawy o zmianach w Kodeksie wyborczym.

Przegłosowanie go pod koniec ubiegłego miesiąca sprawiło, że opozycja zaczęła obawiać się fałszowania wyników wyborczych. Główny zarzut dotyczył nieuczciwego przechylenia szali na swoją korzyść. Jednak – jak podkreśla SE – Donald Tusk wprost powiedział, że „PiS jest w stanie sfałszować wybory”.

– Jeżeli sprawa jest nagłaśniana przez polityków, że prawdopodobnie nastąpi fałszerstwo, to przenika to do świadomości społecznej. Mówimy jednak o tym, że Polacy dostrzegają taką ewentualność, a nie, że są całkowicie przekonani, że wybory będą sfałszowane – skomentował prof. Henryk Domański, socjolog.

se.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net