Simy bez „ograniczeń płci” – gender w popularnej grze

Postacie w niezmiernie popularnej grze „The Sims” nie będą już zachowywać się zgodnie z własną płcią. Od dziś gracz będzie mógł nawet zdecydować, w jaki sposób jego postać będzie korzystać z toalety. Wszystko to w ramach promowania „równości” i „tolerancji”.

foto: YouTube (KPopp), "SIMS 4 UPDATES GENDER SETTINGS! - Trans, Clothing Pref. & More!!! PROGRESSIVE UPDATE!"
foto: YouTube (KPopp), „SIMS 4 UPDATES GENDER SETTINGS! – Trans, Clothing Pref. & More!!! PROGRESSIVE UPDATE!”

„Po raz pierwszy będziesz mógł zaprojektować swojego Sima bez ograniczających barier płci” – czytamy na oficjalnej stronie gry. Jak piszą komentatorzy, twórcy nowej aktualizacji „pozwolili sobie na gruntowną dekonstrukcję wirtualnej płci społeczno-kulturowej”. Niezależnie od płci konkretnego sima, gracz będzie mógł ubrać go zarówno w odzież damską, jak i męską, a także dobrać mu dowolną fryzurę. Istnieje nawet możliwość, by zdecydować, w jaki sposób sim ma korzystać z łazienki – kucając bądź stojąc.

– The Sims jest tworzone przez różnorodny zespół dla różnorodnej publiki, jest dla nas naprawdę ważne, aby gracze mieli możliwość bycia twórczymi i mogli wyrażać siebie przez grę – tłumacza autorzy. Aktualizacja nie jest na razie dostępna na polskim rynku, a krajowy wydawca gry nie posiada na jej temat informacji. Za granicą jednak genderowa aktualizacja jest tematem nr 1 wśród graczy, żywo komentowanym na forach i serwisach dotyczących gier.

MGOT/pch24.pl, dobreprogramy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net