Siostrzenica Łupaszki: Lis powinien przeprosić!

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

W dniu pogrzebu pułkownika Tomasz Lis zszargał imię słynnego Żołnierza Niezłomnego. W jednym z mediów społecznościowych dziennikarz nazwał Łupaszkę „mordercą cywilów”. Głos w tej sprawie zabrała siostrzenica pułkownika.

Halina Morawska, siostrzenica płk. Szendzielarza postanowiła napisać otwarty list do redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek”, w którym zwróciła uwagę na to, że zszargał dobre imię zmarłego w dniu jego pogrzebu (TUTAJ).

„Panie redaktorze, w związku z zamieszczonym przez Pana na profilu Twitter.com w dniu 24 kwietnia 2016 r. wpisu oczerniającego mojego wujka, pułkownika Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka, wzywam Pana do złożenia publicznych przeprosin w publicznych mediach w ciągu najbliższego tygodnia” – czytamy w apelu skierowanym do Tomasza Lisa. „Pułkownik Zygmunt Szendzielarz w przeciwieństwie do zdrajców budujących nowemu, rosyjskiemu okupantowi bramy powitalne, niezłomnie z nim walczył. Kłamliwa komunistyczna propaganda kazała mordercom w togach nazywać najdzielniejszych żołnierzy >>zaplutymi karłami reakcji<<. Po 65 latach mówi Pan nadal ich językiem, legitymizując w ten sposób ich zbrodnie” – widnieje dalej w liście.

Halina Morawska zaznaczyła także, że jej wuj został zamordowany strzałem w tył głowy, a następnie zakopany w bezimiennym grobie, gdzie miał pozostać zapomniany na wieki. Dziś jest wzorem dla młodego pokolenia Polaków, w którego imieniu Morawska domaga się uszanowania jego pamięci. Pełna treść listu dostępna na facebookowej stronie Stowarzyszenia Rodziny Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”: TUTAJ.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net