17 maja 2024
Wiadomości

Siwińska z „HejtStop” sama hejtuje w sieci

Na co dzień pracuje w redakcji z Czerskiej, lecz ostatnio zajmuje się głównie tępieniem tzw. hejtu w sieci. Niestety, Anna Maria Siwińska sama nie stosuje się do własnych zaleceń i bez skrępowania obraża na FB znanego blogera, obśmiewając jego wygląd.

Anna Maria Siwińska, szefowa zespołu ds. kontaktu z czytelnikami „Gazety Wyborczej”, zasłynęła jako jedna z twarzy akcji „HejtStop”, mającej na celu – wedle deklaracji – zwalczanie nienawiści i ataków w Internecie oraz zgłaszania ich jako przemocy, czy nawet donoszenia pracodawcom autorów wpisu. W rzeczywistości działacze „HejtStopu” koncentrowali się najczęściej na wprowadzaniu tzw. poprawności politycznej i zgłaszaniu tych postów, które zwyczajnie nie odpowiadały im ze względów ideologicznych.

Jak się okazuje, nawet sama redaktor Siwińska niespecjalnie stosuje się do własnych wytycznych. Na blogu Cezarego Pysznego uwieczniony został komentarz, gdzie „znawczyni hejtu” w wyjątkowo niekulturalny sposób krytykuje wygląd zaproszonego przez TVP gościa. Chodziło o Rafała Otoka-Frąckiewicza, którego Siwińska bez skrępowania porównała do zwłok spożytkowanych jako przebranie kosmity w filmie „Faceci w czerni”. Nie omieszkała również umieścić pod spodem zdjęcia.

foto: fb.com
foto: fb.com

Pani Siwińska zapomniała najwyraźniej o własnych słowach z lutego. – Kiedyś mówiliśmy na to chamstwo – deklarowała wówczas redaktor z Czerskiej. Tłumaczyła, iż hejt „jest to obraźliwe odnoszenie się do osób” bądź grup osób „przesycone nienawiścią” oraz „traktowaniem ich jako gorszych”. Doskonale można odnieść tę definicję do postu pani Siwińskiej pod filmem z udziałem Frąckiewicza, czego nie omieszkali zauważyć użytkownicy FB.

MGOT

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net