SKANDAL! Rząd zakazał sprzedaży skutecznego leku!

Dr Paweł Basiukiewicz poinformował, że producent tocilizumabu, leku stosowanego w reumatoidalnym zapaleniu stawów, o którym pojawiły się także informacje z wielu części świata o możliwym skutecznym stosowaniu w leczeniu Covid-19, otrzymał od warszawskiego rządu zakaz sprzedaży leku do innych celów, niż pierwszy wymieniony.

– Otrzymałem info, iż z rządowej dostawy otrzymamy jedynie 3-4 dawki tocilizumabu i więcej nie, ponieważ brak. Producent otrzymał rządowy zakaz sprzedaży tego leku poza RZS [reumatoidalne zapalenie stawów – red. Kr] – napisał na Twitterze dr Paweł Basiukiewicz.

Jak dodał, „lek jest bardzo skuteczny u osób ciężko chorych”. Nie napisał, „na co” jest skuteczny, niemniej wpisując nazwę leku w wyszukiwarce szybko wyskakują informacje o stosowaniu tego specyfiku z powodzeniem u osób, które chorują na Covid-19.

W lipcu ubiegłego roku na „Onecie” napisano, że badania amerykańskich naukowców z University of Michigan, opublikowane w naukowym czasopiśmie „Clinical Infectious Diseases” wykazały, iż tocilizumab może być skuteczny w leczeniu osób z ciężkim przebiegiem choroby Covid-19.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Jak to każdym z lekiem na śmiertelną pandemię zabójczego koronawirusa – w końcu jedynym „zbawieniem” w religii covidiańskiej jest masowe wyszczepienie ludzi – opinie medyczne się rozbiegły. Pod koniec stycznia na portalu termedia.pl pojawił się tekst „Zastosowanie tocilizumabu u pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19” Moniki Stelmach, w którym czytamy o badaniu opublikowanym na łamach magazynu „JAMA Internal Medicine”. – Dotychczasowe randomizowane badania kliniczne nie wykazały jednoznacznie korzyści z zastosowania tocilizumabu u pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19 – napisano na termedia.pl. Z kolei oddechzycia.pl, powołując się na dość znany portal medyczny medRxiv, informuje, że tocilizumab może „poprawiać przeżycia chorych z ciężką postacią COVID-19, a także ograniczyć konieczność użycia intensywnej terapii”.

– Wyliczono, że dzięki użyciu tych leków odsetek zgonów krytycznie chorych pacjentów spada o 8,5 punktów procentowych – napisano.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “SKANDAL! Rząd zakazał sprzedaży skutecznego leku!

 • Avatar
  14 kwietnia 2021 o 14:15
  Permalink

  Ja do tych tzw.lekarzy rządowych nigdy bym nie poszedł.Zachowują się raczej jak ginekolodzy-amatorzy.
  Chingis-Chan popełnił jeden wielki błąd.Zamiast najpierw zabezpieczyć granice,by mysz się nie przesliznęła ,zaczął okońca.Nawłaziło to badziewie i się rozmnożyło po całej Europie i nie tylko a dzisiaj mamy tego skutki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.