Skandaliczna decyzja Rady Stanu – chcą zniszczyć papieski pomnik!

Titem, CC 2.0, Flickr.com

Francuskie władze nakazały, by zdewastować pomnik św. Jana Pawła II i usunąć z niego krzyż, ponieważ rzekomo narusza on laickość przestrzeni publicznej. Francuzi protestują i chcą ratować pomnik przed dewastacją.

Chodzi o pomnik papieża Jana Pawła II postawiony w bretańskiej miejscowości Ploermel w 2006 r. Już wówczas pojawiły się głosy, że krzyż w przestrzeni publicznej, a także sam pomnik świętego przeszkadza wojującym ateistom. Ostatecznie Rada Stanu poszła na rękę „obrońcom świeckości” z Federacji Wolnomyślicieli i zdecydowała, żeby krzyż usunąć. Nie podoba się to miejscowym chrześcijanom, którzy chcą ocalić pomnik, podobnie jak obecny i były mer miasta.

Powstało już stowarzyszenie „Touche pas a mon pape” (fr. nie dotykaj mojego papieża), które planuje wykupić ziemię, na której znajduje się pomnik. Zorganizowało również manifestacje. W sprawie pomnika wypowiedziała się nawet premier Beata Szydło, która zadeklarowała, że pomnik może zostać przeniesiony do Polski. Rzeźbę Jana Pawła II chętnie przygarną też władze węgierskiego miasta Tata, krytykujące otwarcie decyzję Francji.

tvn24.pl, onet.pl, lewy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.