Skandaliczna kampania w Belgii. W okresie Wszystkich Świętych zachęcają do wspomaganego samobójstwa!

Kampania Centrum Inicjatyw Bezwyznaniowych zachęca do składania wczesnych wniosków o wspomagane samobójstwo i deklarację odmowy terapii. Tzw. eutanazja przedstawiana jest jako „godna śmierć”. Wszystko to ma miejsce w okresie Wszystkich Świętych oraz jutrzejszego wspomnienia wiernych zmarłych.

fot. Magdalena Gotowicka

Centrum Inicjatyw Bezwyznaniowych (CAL) w Brabancji Walońskiej rozpoczęło kampanię promującą tzw. eutanazję. Współpracuje przy tym ze Stowarzyszeniem na rzecz Prawa do Godnego Umierania (ADMD). Te zaś jest dofinansowywane przez władze regionalne.

Wspomagane samobójstwo przedstawia się tam jako „dobrą śmierć”. W materiałach znajdujemy też porady na temat wypełniania i rejestracji wniosków w tej sprawie. – W przypadku niezdolności do wyrażania swojej woli, nie życzę sobie działań zmierzających do przedłużenia życia, ale po prostu leczenia zapewniającego komfort – czytamy na początku deklaracji.

Media zwracają uwagę na fakt, że takie stawianie sprawy otwiera kolejną furtkę do nowych interpretacji. Zwykła opieka pielęgnacyjna czy nawet karmienie może bowiem zostać uznane za „intensywną terapię”. To może doprowadzić nie tylko do śmierci osób chorych, ale też i zdrowych czy po prostu dzieci i niemowląt.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net