Skandaliczny spektakl w Teatrze Powszechnym. „Ma znamiona bluźnierstwa”

twitter.com/TeatrPowszechny
twitter.com/TeatrPowszechny

Seks z figurą św. Jana Pawła II, podcieranie się krzyżem i marzenie o zbiórce pieniędzy na zamordowanie Jarosława Kaczyńskiego – oto współczesna “sztuka”, którą wystawiono na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Rzecznik KEP stwierdził, że incydent “ma znamiona blużnierstwa”. Sprawą skandalicznego występu zajmie się prokuratura.

– Podczas spektaklu dokonuje się publiczna profanacja krzyża, przez co ranione są uczucia religijne chrześcijan, dla których krzyż jest świętością. Oprócz symboli religijnych znieważa się osobę św. Jana Pawła II, co jest szczególnie bolesne dla Polaków – napisał ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP. – Nie może być przyzwolenia na nawoływanie do nienawiści i deprecjonowania ludzkiego życia – podkreśla. Dodaje też, że nie można zgodzić się na znieważanie flag innych państw, w tym przypadku Watykanu.

Rzecznik zaapelował też o modlitwę wynagradzającą za bluźnierstwo. – Odpowiedzią na spektakl “Klątwa”, który wypacza pojęcie sztuki i piękna, niech będzie modlitwa wynagradzająca za bluźnierstwo oraz promocja wartości m.in. w środkach społecznego przekazu w myśl słów: “Zło dobrem zwyciężaj!” – pisze Rytel-Andrianik.

W trakcie spektaklu jedna z aktorek imituje seks oralny z figurą Jana Pawła II, podczas gdy w tle słychać fragment jego kazania na temat więzi człowieka z Bogiem. Aktorzy ubrani w sutanny, mężczyźni i kobiety wykonują ruchy kopulacyjne, krzycząc słowo: “Pooolska”. Na figurę świętego nałożono później sznur wisielczy i tabliczkę z napisem “Obrońca pedofili”. W innej scenie aktorka podciera się małym krzyżem, a następnie duży krzyż umieszczony na środku sceny zostaje ścięty piłą mechaniczną.

Pokazane jest także zdjęcie USG nienarodzonego dziecka. Jedna z aktorek mówi, że je abortuje. – Będę zachodziła w ciążę co 3 miesiące, jak będę chciała, i co 3 miesiące będę ją usuwać. Będę usuwać każdą ciążę, którą będę chciała, bo mogę – krzyczy.

Sprawą treści prezentowanych w “Klątwie” zainteresowana została także prokuratura. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyło do Prokuratora Generalnego Stowarzyszenie “Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”. Wniosek dotyczy naruszenia przepisów art. 255 par. 2 Kodeksu Karnego (publicznie nawoływanie do zbrodni) oraz art. 196 Kodeksu Karnego (obraza uczuć religijnych).

CWIK/PanstwoChrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.