Skarbówka będzie wchodzić do domów

Ministerstwo Finansów zaproponowało, aby do domu podatników mogli przychodzić kontrolerzy. Ponadto za niewpuszczenie urzędnika skarbowego będzie grozić kara pieniężna.

Ministerstwo Finansów stara się, by Urząd Skarbowy miał dostęp do domów podatników oraz mógł sprawdzać ich miejsca zamieszkania (domy, gospodarstwa, garaże). – Proponuje się umożliwienie organom podatkowym, za zgodą podatnika, przeprowadzanie oględzin w ramach czynności sprawdzających dotyczących przedmiotu opodatkowania – stwierdził Maciej Grabowski, wiceminister finansów.

Dodatkowo w projekcie jest uwzględnione ewentualne przyznawanie kar za odmowę wpuszczenia skarbówki na swoją posesję. Obecnie urzędnicy mogą wchodzić do domów tylko w przypadku sprawdzenia zgodności w rozliczeniach ulg podatkowych, które są związane z wydatkami mieszkaniowymi.

Projekt napotkał sprzeciw ekspertów oraz prawników rządowych. – Oględziny mieszkań w celu weryfikacji ulg na cele mieszkaniowe mają uzasadnienie. Jednak nowe propozycje za bardzo ingerują w życie domowe. Uzyskiwanie zgody jest słusznym rozwiązaniem, lecz umożliwianie karania za jej brak jest przesadą i absurdem – powiedział Tomasz Ludwiński, były szef NSZZ „Solidarność”.

AMMO/m.forbes.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net