Skuteczne werbunki do IS na Kaukazie

foto: YouTube
foto: YouTube

Siergiej Melikow, przedstawiciel prokuratury generalnej Okręgu Kaukaskiego poinformował, że do Państwa Islamskiego masowo zgłaszają się studenci. Werbunkiem zajmują się uczęszczający na zajęcia, ale także wykładowcy. Są to osoby wszechstronnie wykształcone, także w placówkach zagranicznych.

– Działania  prokuratury, a także odpowiednich służb muszą się skupiać nie tylko na tym, jak wygląda system nauczania, ale także na „nie naukowej aktywności” studentów – powiedział przedstawiciel prokuratury. Melikow dodał również, że poziom wykształcenia współczesnych bojowników IS znacznie wzrósł. Przyszli bojownicy są studentami, a niekiedy nawet wykładowcami cieszących się szacunkiem uczelni na terenie m.in. północnego Kaukazu.

– Musimy sobie z tym problemem jak najszybciej i jak najskuteczniej poradzić. Sposobem na to winno być tzw. wychowanie społeczno-obywatelskie. Powinny to być obowiązkowe zajęcia dla studentów, które nie mają niczego wspólnego z przedmiotami na co dzień wykładanymi na uczelniach – twierdzi Melikow.

W związku z doniesieniami o studentach z północnego Kaukazu, którzy zasilają szeregi Państwa Islamskiego, Kreml ostrzegł rektorów kilku uczelni w siedmiu regionach Federacji Rosyjskiej. Są to m.in. Czeczenia, Dagestan i Inguszetia.

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net