Śląski Uniwersytet Medyczny zaczyna testy kliniczne amantadyny wobec Covid-19. „Standard doktora Bodnara”

– Naukowcy ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przeprowadzą badanie kliniczne, które ma zweryfikować skuteczność leczenia amantadyną chorych na COVID-19 – poinformowała w piątek uczelnia. Badania przeprowadzone zostaną w wyniku umowy między Agencją Badań Medycznych i Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach–Ochojcu, szpitalem klinicznym ŚUM.

Rekrutacja pacjentów będzie miała jednak miejsce dopiero w marcu.

– W badaniu ma wziąć udział 500 pacjentów – ochotników z dwudziestu oddziałów covidowych z całej Polski. Połowa z nich dostanie lek, a połowa placebo – powiedział prof. Adam Barczyk, kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii Wydziału Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

– Pacjenci do badania zostaną wybrani losowo i będzie to tzw. grupa podwójnie zaślepiona. Oznacza to, że do zakończenia badania ani pacjent, ani lekarz nie będą wiedzieli, czy otrzymują lub podają lek, czy placebo – poinformował portal „Dziennika Gazety Prawnej”.

W badaniach wezmą udział pacjenci hospitalizowani, którzy mają pozytywny wynik na koronawirusa SARS-CoV-2 oraz ciężkim lub umiarkowanym przebiegiem choroby. Kolejnym warunkiem jest wystąpienie pierwszych objawów co najmniej 7 dni przed włączeniem do badania. Ponadto pacjenci ci, oprócz amantadyny lub placebo, otrzymają standardową pomoc dla chorych na Covid-19.

Prof. Adam Barczyk zaznaczył, że „stosowany będzie standard terapeutyczny wskazany przez dr Włodzimierza Bodnara z Przemyśla, który rozpropagował leczenie COVID-19 amantadyną”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.