4 marca 2024
Kultura i recenzjeWiadomości

„Klątwa” oprotestowana na Śląsku

twitter.com/zachodni

Skandaliczna „Klątwa” trafiła do Chorzowa. Również Ślązacy mocno sprzeciwili się odrażającym scenom na deskach teatru. Trwają protesty, a katolicy podjęli modlitwę wynagradzającą za grzech bluźnierstwa.

Pod teatrem zgromadziły się setki Polaków, którzy manifestowali przeciwko pseudosztuce, a także odmawiali różaniec. – Obowiązkiem katolików jest obrona wiary. Jesteśmy organizacją, która krzewi kulturę, która jest dziś zagrożona – tłumaczy jeden z organizatorów protestu, Mariusz Piotrowski ze Śląskiego Centrum Kultury. – Poprzez różne działania próbuje się wmawiać opinii publicznej, że w kulturze nie ma granic wolności. My chcemy podkreślić, że istnieją dwa zjawiska: kultura i antykultura, która niszczy więzi, rodzinę, społeczeństwo – dodaje Piotrowski. – Chcieliśmy pokazać kto jest odpowiedzialny za to co się wydarzyło w Chorzowie. Udział w tym miała Rada Programowa Teatru Rozrywki i jego dyrektor, a także miejscowe władze reprezentujące Platformę Obywatelską i Ruch Autonomii Śląska. Ci ludzie powinni ponieść konsekwencje polityczne – apeluje.

Protesty zgromadziły osoby z różnych środowisk i grup, zjawili się przedstawiciele m.in. ONR, Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego, ale także Krucjaty Różańcowej. O modlitwę w intencji wynagrodzenia za grzech bluźnierstwa wezwał arcybiskup Wiktor Skworc (TUTAJ). –  Musimy też wezwać możnego wstawiennictwa św. Floriana, który z woli mieszkańców i samorządu miasta Chorzów stał się ich patronem przed Bogiem, aby ochronił miasto i jego mieszkańców przed zamętem i skutkami złego posiewu spektaklu „Klątwa” – czytamy w oświadczeniu arcybiskupa.

„Klątwa” zawiera sceny bluźniercze, łączące wyuzdaną seksualność z praktykami religijnymi. Przeciwko spektaklowi protestowano już w stolicy, gdzie był wystawiany w Teatrze Powszechnym (TUTAJ).

pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net