15 czerwca 2024
RodzinaWiadomości

Szpital Świętej Rodziny – jest śledztwo

foto: FreeImgaes
foto: FreeImgaes

Wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa dziecka, którego dokonano w szpitalu im. Świętej Rodziny. Na stronie protestuj.pl internauci apelują o bezpośrednie zaangażowanie w tę sprawę ministra Zbigniewa Ziobry.

Śledztwo w sprawie zamordowania nienarodzonego dziecka z naruszeniem warunków ustawowych zostało wszczęte. Zabójstwa dokonano pomimo tego, że „dziecko poczęte osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej”, czego zabrania polskie kodeks karny. Inne przyczyny wszczęcia śledztwa to m.in. paragrafy dotyczące konieczności pomocy człowiekowi, którego życie jest zagrożone. Lekarze w szpitalu im. Świętej Rodziny nie dość, że podjęli próbę zabicia dziecka, to gdy urodziło się ono „niechcący”, pozostawili je bez pomocy i pozwolili, by zmarło z wycieńczenia (więcej o sprawie – TUTAJ).

Internauci od wielu dni apelują za pośrednictwem strony protestuj.pl (TUTAJ) do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, aby jako prokurator generalny zajął się sprawą zabójstwa dziecka. Apel do ministra wysłało już ponad 20 tys. osób. Prokurator Dziekański zapewnił, że zostały już zaplanowane czynności procesowe. Do zaistniałej sytuacji odniósł się także minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł. – To, co już wiemy na ten temat, poraża. Jestem przygnębiony – powiedział. – Jest w tym wszystkim coś naprawdę strasznego. Jestem w szoku nie jako minister zdrowia, ale jako człowiek – dodał Radzwiłł.

Mas/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net