17 maja 2024
Wiadomości

Słowacja legalizuje związki homoseksualne

Na początku tygodnia parlament słowacki przyjął poprawkę dotyczącą „prawa rodzinnego”. Chodzi o kwestie związane z „małżeństwem” osób tej samej płci i adopcji dzieci przez takie pary.

W poniedziałek 2 marca parlament słowacki zebrał się aby głosować za przyjęciem poprawki do obecnej ustawy o rodzinie. Poprawka zakłada zmianę definicji małżeństwa, która wskutek wprowadzenia ustawy, ma być w tym kraju definiowana jako związek dwóch osób, bez względu na płeć. Drugą ze zmian, którą gwarantuje poprawka, jest udzielenie pozwolenia na adopcje dzieci przez rodziców tej samej płci.

Podczas głosowania pod budynkiem parlamentu słowackiego odbywał się protest tysięcy osób, które wyrażały sprzeciw, głównie wobec adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Protestujący opowiadali się za powszechnym referendum, gdzie decydujący głos należeć będzie do obywateli Słowacji. Mimo przyjęcia poprawki przez parlament, musi ona zostać jeszcze podpisana przez prezydenta Słowacji, Boruta Pahora, aby mogła stać się obowiązującym w tym kraju prawem.

Warto dodać że homoseksualiści w Słowacji mogli dziedziczyć majątek partnera i jego rentę, na wskutek akceptacji w 2006 roku tzw. związków partnerskich. Nie było wtedy jednak pozwolenia na homoseksualne wesela i adopcję dzieci przez te pary.

Matt/lifesitenews.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net