Słowacja nie przyjmie muzułmanów

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Rząd w Bratysławie zezwolił na przyjęcie niedużej liczby imigrantów. Jednak w grę wchodzą wyłącznie chrześcijanie. W zgodzie z unijnymi porozumieniami, na Słowację trafi 200 osób pochodzących z krajów islamskich, którzy przebywają aktualnie w Turcji i Grecji.

Rzecznik słowackiego ministerstwa spraw wewnętrznych, Ivan Metik, stwierdził, że gdyby jego kraj przyjmował islamskich imigrantów, to owi nie czuli by się jak u siebie. – Słowacja to jedyny kraj w Europie, który nie posiada meczetu. Nie ma też muzułmanów. Zaczęło by się od protestów z ich strony, a nie od jakichkolwiek prób integracji – stwierdził Metik.

Agencja do spraw Uchodźców Organizacji Narodów Zjednoczonych poprosiła Słowację, aby kraj ten „stosował bardziej integracyjne podejście do kwestii relokacji”. Słowacki rzecznik nie zgadza się z twierdzeniem, jakoby decyzja jego rządu była w jakiś sposób związana z dyskryminacją. Byliśmy i jesteśmy jedynie krajem tranzytowym. Na dłużej przyjmiemy tylko chrześcijan i to w ilości proporcjonalnej do liczby mieszkańców naszego kraju – oświadczył rzecznik słowackiego MSW.

Postawa Bratysławy powoduje niepokój rzecznika Komisji Europejskiej, która nie chce doprowadzić do rozłamu w polityce imigracyjnej UE. Bratysława w poprzednich tygodniach stała się areną częstych, jak na Słowację, demonstracji i marszów przeciwko islamizacji. Protesty były na tyle gwałtowne, że władze musiały aresztować dziesiątki osób.

Pitz/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.