21 czerwca 2024
Wiadomości

Słowacja nie wyśle już broni dla Kijowa

Prezydent Słowacji Zuzana Čaputova przekazała, że jej kraj nie wyśle już broni dla rządu w Kijowie. Powodem jest fakt, że zwycięskie w wyborach partie sprzeciwiają się pomocy militarnej dla tego kraju.

O sprawie poinformowała agencja UNIAN powołująca się na słowacki „Dennik N”. Ministerstwo obrony Słowacji miało rozważać przekazanie kolejnej partii pomocy militarnej dla Kijowa.

Zamierzano zrobić to szybko, nim sformowany zostanie nowy, patriotyczny rząd i póki jeszcze urzęduje poprzedni, prokijowski. W wyborach zwyciężyła oligarchia sprzeciwiająca się wspieraniu Ukrainy militarnie.

Pomysł został zablokowany przez prezydent Słowacji Zuzanę Čaputovą. Ponosi ona odpowiedzialność polityczną za rząd.

Jak stwierdziła słowacka prezydent, w kwestii wspierania Ukrainy należy uszanować wyniki wyborów. Najwięcej głosów uzyskała partia byłego premiera Słowacji, Roberta Fico – lewicowo-narodowy Smer-SSD. Ugrupowanie stanowczo zapowiadało zakończenie wspierania Ukrainy.

Podobne stanowiska mają również inne oligarchie partyjne, które są potencjalnymi koalicjantami w nowym rządzie. Zignorowanie ich stanowisk, zdaniem prezydent Słowacji, stanowiłoby „smutny precedens”.

kresy.pl

fot. European Parliament/CC BY 2.0/Flickr

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net