Słowacja uruchamia powszechne testy na koronawirusa. Są tak „dobrowolne”, że bez negatywnego wyniku demokratyczny rząd zakaże wychodzenia z domu

– Ruszyły powszechne testy na obecność koronawirusa organizowane przez państwo. Testy nie są obowiązkowe, ale po 27 stycznia bez negatywnego wyniku nie będzie można pójść do pracy, na spacer, wyjechać za granicę czy nawet zatankować samochodu – poinformowało wieczorem Radio Zet.

Od 27 stycznia osoby nie mające negatywnego wyniku testu nie będą mogły wykonywać podstawowych czynności. Zakazywać im tego będzie demokratyczny rząd. Oznacza to, że testy są przymusowe, a nie dobrowolne, jak przekonują wielkie media oraz władze poszczególnych państw.

– Z systemu rejestracyjnego Słowacy chcieli skorzystać już kilka minut po konferencji prasowej w niedzielę wieczorem, gdy poinformowano o testach i związanych z nimi restrykcjach. Serwery zablokowały się i wyświetlały informację o błędzie technicznym. System ponownie wystartował w poniedziałek po południu. Wiele osób nie zdołało się zarejestrować i dostać terminu na testy w punktach organizowanych przez władze samorządowe. Pozostaje im czekać w kolejce do jednego z 250 punktów mobilnych, za które odpowiada resort zdrowia – poinformowało polsatnews.pl.

Po 27 stycznia Słowacy bez zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 będą mieli zakazane przez demokratyczny rząd wychodzenie do pracy, na spacery, wyjazdy za granicę a także tankowanie pojazdów. Władza zakazuje również takim osobom odbieranie korespondencji oraz załatwianie spraw w bankach.

Jedyne, co będzie dopuszczalne, to wyjście do lekarza, „niezbędne zakupy w najbliższym sklepie” oraz… wyprowadzanie zwierząt. Mamy więc sytuację, w której demokratyczny rząd zakazuje wychodzenia człowiekowi, lecz zwierzę stawia się w hierarchii wyżej i w razie posiadania takowego zezwala się mu na wyjście.

Restrykcje mają dotyczyć osób między 15 a 65 rokiem życia.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.