Słowacy wkurzeni na Ukraińców. Prawie połowa uważa, że ich obecność pogarsza sytuację w kraju

– Jak wynika z nowego badania, niechęć do ukraińskich uchodźców na Słowacji jest najwyższa w UE, ponieważ 44 proc. Słowaków uważa, że Ukraińcy pogarszają sytuację w kraju – podaje portal „Euroactiv”.

Niechęć Słowaków do Ukraińców jest najwyższa w całej UE. 44 proc. Słowaków uważa, że obecność Ukraińców pogarsza sytuację w kraju.

– Słowacja zdecydowanie nie należy do krajów, które byłyby szczególnie otwarte na różnorodność. Te liczby są tym bardziej zaskakujące, że Ukraińcy również wypadli dość słabo w porównaniu z innymi wymienionymi grupami – powiedział socjolog Michal Vašečka, dyrektor Bratislava Policy Institute (BPI).

Nie wiadomo, z czego wynika takie nastawienie. Jako dwa najpewniejsze powody wskazuje się albo bezpośrednie doświadczenia Słowaków z Ukraińcami albo obraz „ukraińskiej mafii i skorumpowanego państwa”.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– W ten sposób do dziś informuje o nich część elity politycznej. I to z większym powodzeniem, niż byśmy tego oczekiwali – zaznaczył dyrektor BPI.

W badaniu wskazano również, że 56,6 proc. Słowaków uważa, że Ukraińcy osłabiają słowacką gospodarkę. 42 proc. badanych oceniło, że cudzoziemcy w ogóle zakłócają słowacką kulturę.

kresy.pl

fot. ilustracyjne/fot. Andrea/Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Słowacy wkurzeni na Ukraińców. Prawie połowa uważa, że ich obecność pogarsza sytuację w kraju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net