Służba zarządzania kryzysowego przygotowała dla nowojorczyków spot na wypadek ataku nuklearnego. „Niepowiązane z konkretnym zagrożeniem” (WIDEO)

Mieszkańcy Nowego Jorku co jakiś czas otrzymują od nowojorskiego sztabu kryzysowego materiały dotyczące różnych zagrożeń. Niedawno jednak wyemitowano spot z zaleceniami zachowania na wypadek ataku nuklearnego, co wywołało panikę niektórych osób.

Portal wsvn.com podkreśla, że „mieszkańcy Nowego Jorku są przyzwyczajeni do ostrzeżeń o wszelkiego rodzaju potencjalnych zagrożeniach – złej pogodzie, zdrowiu publicznym, masowych strzelaninach”. Jednak w poniedziałek opublikowano materiał dotyczący zachowania się po ataku nuklearnym.

– Więc doszło do ataku nuklearnego. Nie pytaj mnie jak i dlaczego. Po prostu wiedz, że uderzył – mówi rzecznik w materiale.

Wśród niektórych mieszkańców pojawiła się panika. Powtarzało się jedno pytanie: Dlaczego akurat teraz wyemitowano ten spot?

Zastępca komisarza ds. zarządzania kryzysowego w Nowym Jorku Christina Farrell przekonuje, że materiał nie jest powiązany z żadnym konkretnym zagrożeniem. Celem filmu zaś jest „podniesienie świadomości” ludzi na wypadek, gdyby do ataku nuklearnego doszło.

– To tylko jedno narzędzie w zestawie narzędzi, które należy przygotować w XXI wieku – podkreśliła.

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams skomentował zaś, że jego zdaniem film nie jest „przerażający”. Podkreślił także, iż lepiej poprawić bezpieczeństwo, niż „później żałować”.

wsvn.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net