23 lutego 2024
Wiadomości

„Smert Lacham” już nie tylko w historii. Skandaliczne okrzyki ze strony ukraińskich kierowców (WIDEO)

Ukraińscy przewoźnicy ruszyli w kierunku granicy w Korczowej, wznosząc banderowskie hasła i wzywali do ludobójstwa Polaków. Można było usłyszeć m.in. „smert Lacham”, czyli „śmierć Polakom”. To okrzyk wznoszony niegdyś przez ukraińskich ludobójców mordujących Polaków podczas ludobójstwa na Kresach.

Nagranie ze zdarzenia zamieścił jeden z organizatorów protestu polskich przewoźników Rafał Mekler. Z udostępnionych przez niego informacji wynika, że zdarzenie miało miejsce wczoraj.

Widać na nim dużą grupę ukraińskich kierowców, którzy kłócą się z policją. Ukraińcy chcieli iść w kierunku granicy, zaś policjanci chcieli ich zatrzymać. Nie udało się jednak.

Ukraińcy zignorowali w pewnym momencie policjantów. Ruszyli z okrzykami wzdłuż drogi w kierunku ukraińsko-polskiej granicy.

W pewnym momencie Ukraińcy zaczynają wznosić neonazistowskie pozdrowienie „Sława Ukraini! Hierojam sława!”, używane przez zbrodniczą OUN-UPA. Te hasła wyraźnie zostały przyjęte przez pozostałych z radością.

Następnie padło hasło „smert Lacham!”, czyli „śmierć Lachom/Polakom”. Okrzyku nie powtórzono, ale słychać reakcję w postaci śmiechu. Ktoś zwrócił uwagę, by tego hasła nie używać.

kresy.pl / kontrrewolucja.net

fot. X/Rafał Mekler

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

2 komentarze do “„Smert Lacham” już nie tylko w historii. Skandaliczne okrzyki ze strony ukraińskich kierowców (WIDEO)

 • Tymczasem Katolicki Uniwersytet Lubelski wyrzucił z targów książki wydawnictwo Capitalbook. Powód? Ekspozycja książki „Wołyń bez mitów”. Nie wspomnę o tym, jak ten wasz „cudowny” i „moralny” kościółek, propagował wspieranie UPAdliny i do dziś można znaleźć wiszące w kościołach ukrowskie flagi. Tfu!

  Odpowiedz
  • A co my POLACY Tak samo krzyczmy
   Smert upainicom Smert upainicom Smert Smert Smert Upainie

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net