Smoleńsk bez zmian – prokuratura podtrzymuje wersję rządu

Naczelna Prokuratura Wojskowa podtrzymała dotychczasową wersję rządu PO-PSL na temat rozbicia samolotu w Smoleńsku. Zdaniem śledczych, jedynymi powodami miały być rzekoma niekompetencja polskiej załogi i obsługi lotnika po rosyjskiej stronie.

Grupa śledczych z NPW przeanalizowała materiały na ten temat przygotowane przez 24 biegłych. Według jednych i drugich, doszło do katastrofy. Powody są cztery: błąd po stronie załogi Tu-154M, która za bardzo miała zbliżyć maszynę przed lądowaniem; rzekomy brak przeszkolenia załogi; zaniedbanie ze strony kierownika lotów, który winien zakazać lądowania z powodu złej pogody oraz zaniedbanie ze strony kierownika strefy lądowania, który powinien nakazać odejście na drugi krąg w momencie przekraczania przez Tupolewa minimalnej wysokości zniżania 100 metrów.

Wg komunikatu NPW, jest także słynna „pancerna brzoza”, która potrafi rozcinać samoloty. „Biegły stwierdził m. in., że zniszczenie samolotu nastąpiło w wyniku zderzeń z przeszkodami terenowymi (drzewami), a całkowite jego zniszczenie nastąpiło po końcowym zderzeniu z ziemią. Szczegółowe badanie szczątków nie wykazało śladów lokalnych ognisk destrukcji konstrukcji samolotu, mogących pochodzić z innych źródeł” – czytamy w komunikacie.

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net