Śnieżyce i -14 stopni Celsjusza (PROGNOZA POGODY)

Zima na dobre wkroczyła do Polski. Największego śniegu i mrozu w naszym kraju można spodziewać się w rejonie podgórskim, na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach. W nocy miejscami temperatura spadnie nawet do -14 stopni Celsjusza.

Śnieg ma spaść w rejonie podgórskim oraz w województwach pomorskim oraz warmińsko-mazurskim. – W rejonach podgórskich pokrywa śnieżna może osiągnąć do 5 cm – powiedziała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) Małgorzata Tomczuk.

– Porywisty wiatr prognozujemy w południe na obszarze północnym oraz północno-wschodnim. Temperatura będzie się wahać od 3 stopni lokalnie nad morzem do -5 w dolinach karpackich. W centrum nie powinna przekroczyć -2 „kresek” – dodała.

Wieczorem temperatura spadnie. Na północnym wschodzie kraju wyniesie ona -7 stopni Celsjusza, -4 w centrum, zaś około 0 na zachodzie Polski.

– W nocy na terenie województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego może spaść do 6 cm pokrywy śnieżnej – zaznaczyła Tomczuk z IMGW.

W dolinach karpackich temperatura w nocy spadnie do -14 stopni Celsjusza. Na Suwalszczyźnie – do -12 stopni. W centrum i na krańcach zachodnich temperatura wyniesie odpowiednio -5 i -2 stopnie Celsjusza. Nad morzem w nocy temperatura powinna utrzymać się w okolicach 0 stopni.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net