28 września 2023
Wiadomości

#SolidarniZeStudentami. Absolwenci i studenci WSKSiM apelują o nie traktowanie ich zatrzymanych kolegów wbrew standardom cywilizowanego państwa

Studenci oraz absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu okazują solidarność z zatrzymanymi przez ukraińską służbę bezpieczeństwa studentami. – Sposób w jaki potraktowano naszych rodaków, świadczy o niechęci władz ukraińskich do Polaków – zauważają.

Facebook Solidarni ze studentami!

Trzech studentów dziennikarstwa WSKSiM zostało zatrzymanych przez ukraińskie służby po tym, jak odpalili flary dymne na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Studenci oraz absolwenci apelują do polskich władz, parlamentarzystów oraz instytucji ponadnarodowych o pomoc w sprawie swoich kolegów.

– Sprawa trzech studentów z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej budzi sporo emocji. Kilka dni temu zostali oni zatrzymani przez służby ukraińskie z zarzutem o chuligaństwo na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Nic więc dziwnego, że media podgrzewają atmosferę, robiąc z trojga studentów łobuzów i wandali. Jest to zwyczajne „bicie piany”, ponieważ wydarzenie to ma znikomą szkodliwość czynu społecznego. Pewne jest, że trójka studentów nie pojechała na Ukrainę, by palić groby, dewastować je lub działać na szkodę społeczeństwa Ukraińskiego. Oczywiście pewne grupy w Polsce i za granicą upatrują w czynie Polaków chęć szargania pamięci osób spoczywających na ukraińskiej ziemi lub uważają to po prostu za prowokację. Należy pamiętać, że na zachodniej Ukrainie w mogiłach znanych i nieznanych spoczywają tysiące Polaków pomordowanych przez Rosjan, Niemców oraz Ukraińców w I poł. XX wieku – czytamy na stronie wydarzenia #SolidarniZeStudentami.

Od czasu aresztowania 22 listopada, władze centralne nie wydały żadnego oficjalnego komunikatu w sprawie zatrzymanych przez służby Ukrainy polskich studentów. Przypominamy, że po rozpoczęciu się tzw. kryzysu azowskiego, który jest konfliktem między Kremlem a Kijowem, jeszcze tego samego dnia MSZ III RP wydało komunikat potępiający Rosję i biorący Ukrainę w obronę.

Zatrzymani studenci to Milan K., Filip H. i Krzysztof P. Wszyscy oni są studentami dziennikarstwa w WSKSiM w Toruniu. Według naszej wiedzy, aresztowani przez ukraińskie służby Polacy są również aktywnymi obrońcami życia, zaś jeden z nich pełnił obowiązki prezesa studenckiego Ruchu Obrony Życia, które działa przy uczelni.

Studentom grozi do czterech lat więzienia na Ukrainie.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu, które znajduje się TUTAJ, by w ten sposób wesprzeć studentów trzymanych w ukraińskiej niewoli.

facebook.com, kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net