Solidarność: KOD łamie prawo

Stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji (KOD) podczas manifestacji „My Naród” oraz w trakcie konferencji po spotkaniu z Lechem Wałęsą bezprawnie wykorzystał flagę „Solidarności”. „To znak naszego Związku i podlega ochronie prawnej” – napisali w liście do działaczy KOD oburzeni związkowcy. Wezwali także Stowarzyszenie do przestrzegania prawa. List opublikowano na stronie NSZZ „Solidarność”.

W liście czytamy, iż „Znak Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego >>Solidarność<< jest własnością naszego Związku i podlega ochronie prawnej”. „Jego potwierdzeniem jest nie tylko prawna ochrona zarejestrowana w Polsce, ale również międzynarodowa rejestracja własności intelektualnej w Urzędzie do spraw Harmonizacji Rynku Wewnętrznego w Alicante” – napisali związkowcy.

„Solidarność” zarzuca stowarzyszeniu dwukrotne bezprawne wykorzystanie jej flagi podczas akcji KOD-u. Autorzy listu podkreślają, że Komitet Obrony Demokracji „zarzucający obecnej władzy łamanie prawa, samo łamie prawo”.

W liście wezwano KOD do zaprzestania wykorzystywania znaków „Solidarności” w jego akcjach oraz ostrzeżono o uruchomieniu środków prawnych w celu ochrony praw Związku.

Nie jest to bezprecedensowe zdarzenie w historii „obrońców demokracji”. Przeciwko wykorzystywaniu dorobku artystycznego podczas marszów KOD-u protestowała także córka Czesława Niemena, Natalia, grupa Lombard oraz rodzina Przemysława Gintrowskiego.

Maj/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net