Soros w Panama Papers

Troszczący się o imigrantów miliarder miał udziały w spółce handlującej bronią. Oprócz niego, udziały mieli wykupione m.in. członkowie rodziny Bin Ladena. Nazwisko globalisty i miliardera figuruje w dokumentach, które w zeszłym miesiącu wyciekły z panamskiej firmy prawniczej Mossack Fonseca. „Fox News” donosi, że Soros miał udziały w spółkach offshore, które zajmują się m.in. handlem bronią.

Foto: Niccolò Caranti licencja, CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
Foto: Niccolò Caranti licencja, CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Instytut Społeczeństwa Otwartego, założony przez Sorosa, jest jednym z głównych sponsorów Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledzczych (International Consortium of Investigative Journalists, ICIJ), które ujawniło dokumenty z Mossack Fonseca.”Fox News” twierdzi, że ICIJ „usiłowała ukryć więzi swojego sponsora z panamską kancelarią”. Soros przekazał dla konsorcjum w zeszłym roku ponad 1,5 mln USD.

– Trzy narzędzia inwestycyjne offshore kontrolowane przez Sorosa znajdują się w Panama Papers. Soros Finance Inc, zarejestrowana w Panamie, Soros Holdings Limited z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych oraz Soros Capital, zarejestrowane na Bermudach. Do tego dochodzi spółka Quantum Group of Funds, zarejestrowana na Antylach Holenderskich i kontrolowana przez Soros Fund Management LLC. W 1992 r. Quantum Group of Funds o mały włos nie zatopiła Bank of England, spekulując przeciwko brytyjskiemu funtowi. Brytyjski bank centralny był zmuszony dewaluować funta, na czym Soros zarobił ponad miliard dolarów – podaje „Fox News”.

Stacja podaje, że Soros jest obecnie wart „około 25 miliardów dolarów” i za pośrednictwem swojej spółki offshore „Soros Capital” założył kolejną firmę offshore na wyspach Kajmańskich, by dokonać wspólnych inwestycji ze spółką Carlyle Group, która specjalizuje się w zakupie i sprzedaży broni.

Do partnerów i klientów tej firmy należeli m.in. członkowie rodziny Bin Ladena, byłe głowy państw z Afryki i z Bliskiego Wschodu oraz pracownicy CIA. Z Panama Papers wynika również, że Soros Capital ma udziały m.in. w projektach infrastrukturalnych w Azji. Udziałowcami Soros Capital są najbliżsi członkowie rodziny miliardera.

Soros usilnie wspiera w USA kampanię demokratów, których kandydatką na prezydenta jest Hillary Clinton. Przekazał już na ten cel 8 mln USD. Fundacja Clintonów otrzymała oprócz tego milion dolarów.

W zamian za wsparcie, jak wynika z maili, które wyciekły ze skrzynki byłej sekretarz stanu USA, Soros oczekiwał, że Clinton weźmie pod uwagę jego biznesowe i polityczne interesy, które – według „Fox News” – są „mgliste i obejmują cały glob”.

CWIK/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.