„Sponsoring” w TVP Kultura

foto: freeimages.com
foto: freeimages.com

Widzowie, którzy późnym niedzielnym wieczorem włączyli TVP Kultura, mogli się wyjątkowo zdziwić. Stacja, której szefem jest redaktor naczelny katolickiego magazynu deklarujący przywiązanie do wartości i szerzenie wysokiej kultury wśród telewidzów, wyemitowała przesiąknięty erotycznymi scenami film „Sponsoring”.

Tematem wyjątkowo słabo ocenianej zarówno przez widzów, jak i krytykę produkcji z 2011 r., jest zjawisko prostytuowania się młodych kobiet w zamian za luksusowe podarunki, tzw. sponsoring. Motyw badania zjawiska przez zagraniczną dziennikarkę staje się okazją do pokazania rozlicznych ostrych scen seksu, które mają zapewne nadrobić braki fabularne. „Sceny jak z pornola, moim zdaniem zdecydowanie przesadzone”, „kolejny bełkot, polany niby artystycznym sosikiem”, „patologia i masakra” – tak opisują film użytkownicy najpopularniejszego polskiego portalu dla kinomanów.

„Sponsoring” to jeden ze słabszych filmów Małgorzaty Szumowskiej, reżyserki o zdeklarowanym światopoglądzie lewicowym. Jedną z jej ostatnich produkcji był film „W imię…” opowiadający o księdzu-homoseksualiście. Wybór „Sponsoringu” dziwi tym bardziej, że nowy szef TVP Kultury to Mateusz Matyszkowicz, redaktor „Frondy Lux” określający się jako konserwatysta. – Kultura jest dla mnie samodzielnym opowiedzeniem się artysty po stronie świata wartości, który uznaje za własny – deklarował jeszcze niedawno na łamach swojego magazynu.

MGOT/pch24.pl, filmweb.pl, frondalux.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.