17 maja 2024
Wiadomości

Stala u Cwikły. „Zrozumiałem, że monarchia to najrozsądniejszy system dający wiele dobrego dla obywateli i dla władzy” (WIDEO)

Tomasz Grzegorz Stala, szef wydawnictwa 3DOM i kandydat od Grzegorza Brauna na listach Konfederacji w Częstochowie był gościem Dominika Cwikły w telewizji internetowej wRealu24. W trakcie rozmowy na temat lewackich zarzutów o rzekome bycie faszystą Stala zadeklarował, że jest monarchistą i ten ustrój jest „najrozsądniejszy” zarówno dla ludzi rządzonych, jak również dla samej instytucji władzy.

Prowadzący zapytał o teksty wielkich mediów z ostatnich tygodni, które zarzucają Stali bycie faszystą.

– Zarzuca się, że wydawał pan kontrowersyjne książki, np. o przemówieniach Hitlera, z drugiej strony „Unabomber”. Czy pan się uważa za faszystę? – zapytał Cwikła.

– Wydaje mi się, że trudno byłoby nazwać mnie faszystą. Z tego względu, że moje poglądy są naprawdę wolnościowe. W niektórych fragmentach wręcz libertariańskie – odpowiedział Tomasz Grzegorz Stala.

Dalej zwrócił uwagę, że chodzi o „znaczenie tego słowa”.

– Określam siebie jako wolnościowca. Osobę, która chciałaby, aby każda osoba miała prawo decydowania o swoim życiu – podkreślił Stala.

Dalej gość Cwikły odniósł się do swojej starszej wypowiedzi, że kiedyś uważał się za faszystę. Ocenił, że był to „niefortunny skrót myślowy”.

– To była droga „od” „do”. I w końcowej fazie tego cytatu było „narodowe, faszystowskie, monarchistyczne”. I de facto w mojej ewolucji poglądów na przestrzeni lat zostałem, zrozumiałem, że monarchia jest najrozsądniejszym systemem, który może przynieść najwięcej dobrego dla obywateli i dla władzy – stwierdził Tomasz Grzegorz Stala.

W dalszej części programu zaś mowa była o planie reformy systemu edukacji. Gość programu stwierdził, że ostatecznie powinno się doprowadzić do sytuacji, w której to szkoły ustalają plany zajęć i program nauczania, a nie centralny urząd czy ministerstwo.

Poniżej cały program.

banbye.com / kontrrewolucja.net

fot. BB/wRealu24

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net