Stan wyjątkowy w Polsce? Terlecki: Zobaczymy

– Zobaczymy – odpowiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki na pytanie o to, czy w Polsce wprowadzony zostanie stan wyjątkowy z powodu sytuacji na Ukrainie.

Terlecki w rozmowie z „Dziennikiem Polskim” rozmawiał o dyspozycji do wojewodów w sprawie miejsc dla ewentualnych uchodźców wojennych z Ukrainy. Potwierdził, że wojewodowie otrzymali polecenie przygotowania się na taką sytuację.

– Władze samorządowe mają także obowiązek przedstawić listę obiektów, które mogą służyć jako tymczasowe schronienie dla przyjezdnych. Więc przygotowania oczywiście trwają – mówił Terlecki. Podkreślił, że poza falą uchodźców, do Polski może skierować się ogromna liczba obywateli innych państw, których rządy wezwały do wyjazdu z Ukrainy.

– Przewiduje się, że nawet do miliona osób może przybyć do Polski, to realne. Poza tym niektóre obiekty są już zajęte przez wojsko. Lotnisko w Jasionce i tamtejsza hala konferencyjna są zajęte przez Amerykanów i Amerykanie też przemieszczają się dalej, na wschód województwa podkarpackiego – zaznaczył Terlecki.

Zapytany o to, czy należy spodziewać się wprowadzenia stanu wyjątkowego, Terlecki odpowiedział „zobaczymy”. Dodał, że obecnie nie ma takiej potrzeby, ale „gdyby rozpoczęła się wojna” na Ukrainie, będzie to wówczas możliwe.

– NATO nie przewiduje udziału swoich wojsk w konflikcie na Ukrainie w tej chwili, ale pamiętajmy, że sytuacja jest bardzo dynamiczna – powiedział wicemarszałek Sejmu zapytany o to, czy „gdyby doszło do konfliktu zbrojnego, gdyby te kleszcze, które są teraz z trzech stron państwa ukraińskiego, zaczęły się zaciskać, to można się liczyć z tym, że dojdzie do militarnej odpowiedzi ze strony NATO i tak zwanego wolnego świata”.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Stan wyjątkowy w Polsce? Terlecki: Zobaczymy

  • 15 lutego 2022 o 09:06
    Permalink

    Cały PiS modli się codziennie do swojego masońskiego bożka o wojnę, żeby mogli wprowadzić stan wyjątkowy i wreszcie wziąć nas za twarze.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net