4 kwietnia 2024
Kościół i wiaraRodzinaWiadomości

Stany wciąż walczą o normalność

Południowe i środkowo-zachodnie stany sprzeciwiają się decyzji Sądu Najwyższego. Mieszkańcy Teksasu domagają się nowej poprawki do konstytucji, która całkowicie zakaże homo-związków. W niektórych urzędach w ogóle przestano udzielać ślubów.

Dotychczas dumni ze swojej konstytucji i praworządności, mieszkańcy USA czują się obrzydzeni werdyktem. Ubolewają, że ich państwo poddało się homo-lobbystom.  Południe i zachód USA zamierza jednak walczyć dalej. Republikański senator Ted Cruz z Teksasu wezwał Kongres do przyjęcia nowej poprawki do konstytucji, która zakaże zawierania „małżeństw” jednopłciowych. – Zawsze uważałem, że małżeństwo jest instytucją między jednym mężczyzną i jedną kobietą, ale Sąd Najwyższy orzekł inaczej. To jest teraz prawo tego kraju – powiedział szef większości republikańskiej w Senacie, Mitch McConnell. Zwrócił uwagę, że przeciwdziałanie tą drogą zwyrodniałemu orzecznictwu sądu nie powiedzie się.

Konserwatyści szukają innych sposobów, aby ograniczyć wykonywanie niemoralnego prawa. Powołują się na zapis w konstytucji, który dotyczy wolności religijnej. Władze Teksasu i Luizjany zwróciły się do urzędników, aby odmawiali udzielania tzw. homo-ślubów, tłumacząc to względami natury religijnej. Gubernator Luizjany Bobby Jindal powiedział, że urzędnicy nie muszą działać na przekór przekonaniom religijnym i udzielać ślubów homoseksualistom. – Każdy, kto w imię swoich przekonań religijnych odmówi udzielenia ślubu parze homoseksualnej, ma do tego prawo, a w razie pozwu sądowego będzie przez nas broniony – zapewnił prokurator generalny Teksasu, Ken Paxton. Obiecał również darmową pomoc adwokacką urzędnikom, przeciwko którym homoseksualne lobby skieruje pozwy.

Podobne stanowisko zajął sędzia najwyższy stanu Alabama, Roy Moore, znany ze sprzeciwu wobec homo-związków. Wydał instrukcję, aby przez 25 dni nie wydawać aktów ślubu parom homoseksualnym. W niektórych hrabstwach tego stanu urzędnicy przestali w ogóle udzielać ślubów, nawet parom heteroseksualnym.

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net