Stany Zjednoczone chcą wzmocnić ukraińską armię

Stany Zjednoczone uchwaliły ustawę, która upoważnia rząd do dostarczenia na Ukrainę broni  oraz sprzętu wojskowego. Dokument ma duże znaczenie polityczne.

Foto: YouTube
Foto: YouTube

Ustawa na rzecz Stabilizacji i Demokracji na Ukrainie zakłada, że prezydent Stanów Zjednoczonych może zbroić Ukrainę. Głowa państwa ma również zapewnić dalsze, niezależne od wyborów prezydenckich w USA, trwanie sankcji wobec Rosji. Dokument wyklucza uznanie przez administrację Stanów Zjednoczonych aneksji Krymu przez Rosję. Żeby ustawa weszła w życie musi jeszcze zostać uchwalona przez Senat i podpisana przez prezydenta.

– W polityce międzynarodowej jest to jasny sygnał dla Rosji, że ta polityka Stanów Zjednoczonych względem konfliktu na Ukrainie będzie podtrzymana i jest pewna wola sił politycznych w USA, żeby podtrzymać ten kurs pomimo tego np. może wybory wygrać Donald Trump – powiedział politolog Szymon Płoński. Ustawa ma również znaczenie dla wewnętrznej polityki amerykańskiej. – Jest to decyzja podyktowana bieżącą polityką i wyborami w USA, czyli jest to na użytek wewnętrzny. Prawdopodobnie Barak Obama chce pomóc w wyborach Hillary Clinton, która ostatnio miała sporo problemów m.in. zdrowotnych – dodał politolog.

Na chwilę obecną w trzech strefach pilotażowych w Donbasie panuje cisza. Na mocy porozumienia, jakie podpisano dwa dni temu w Mińsku, odziały i sprzęt wojskowy mają być wycofane z tych terenów. Każda ze stron konfliktu ma wycofać ludzi oraz sprzęt na kilometr, w głąb od zajmowanych obecnie pozycji. Propozycję takiego porozumienia przywieźli w zeszłym tygodniu na Ukrainę szefowie dyplomacji Francji i Niemiec. Ich zdaniem może to pomóc w przyśpieszeniu realizacji politycznej części mińskich porozumień pokojowych. Dotyczą one m.in. wyborów samorządowych na opanowanych przez separatystów terytoriach, nadaniu im specjalnego statusu i amnestii dla bojowników, którzy nie dopuścili się ciężkich przestępstw.

Mas/radiomaryja.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net