18 maja 2024
Wiadomości

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Zmiana prezesa? Obie strony grożą sobie prokuraturą

Wczoraj członkowie zarządu stow. Marsz Niepodległości (MN) poinformowali o odwołaniu prezesa organizacji Roberta Bąkiewicza. Ten odpowiada, że decyzja została podjęta nielegalnie. Obie strony zapowiadają zawiadomienie prokuratury.

Wczoraj członkowie zarządu stow. MN poinformowali o odwołaniu prezesa organizacji Roberta Bąkiewicza. Nowym prezesem miał zostać wybrany Bartosz Malewski, członek Młodzieży Wszechpolskiej.

– Walny Zjazd Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odwołał z funkcji Bąkiewicza i powołał na prezesa. @BartoszMalewski. Przedstawione dziś kolejne inf. o przekrętach muszą wg mnie znaleźć finał w prokuraturze. Przed zarządem teraz ogromne wyzwanie-uporządkowanie tej stajni Bąkiasza – napisał na Twitterze poseł Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

– Bąkiewicz będzie próbował podważać legalność wyboru ale nie ma żadnego argumentu prawnego. W zgodzie ze statutem nie może zabronić większości (6/10)zarządu, którego jest członkiem, zwoływania zebrań czy Zjazdu Walnego. Nie ma też żadnych praw do podważania decyzji Zjazdu Walnego – dodał.

– Dobry wieczór Twitterze! Członkowie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości podjęli dziś niełatwą, ale konieczną decyzję o odwołaniu dotychczasowego Prezesa. Dziękuję za wszystkie gratulacje i słowa wsparcia, które do mnie spływają. Sielankowo jednak nie będzie. SMN odzyskuje sterowność. Kończymy tym samym niesłużące nam medialne przeboje. Przed nami niełatwe zadanie uporządkowania sytuacji wewnętrznej, zwłaszcza prawnej i finansowej. To w tym momencie priorytet: mrówcza praca, nie błyski fleszy – napisał z kolei Malewski.

Wczoraj o sprawie pisały media, m.in. „Onet”. W odpowiedzi dotychczasowy prezes MN Robert Bąkiewicz najpierw odpowiedział, że „informacje o jego odwołaniu są nieprawdziwe”. Potem zaś zapowiedział zawiadomienie prokuratury o zaistniałej sprawie.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– W odniesieniu do dzisiejszych wydarzeń i doniesień prasowych, dotyczących nielegalnego walnego zebrania członków @StowMarszN oświadczam, że informacje o moim odwołaniu są nieprawdziwe, a dzisiejsze zebranie odbyło się wbrew statutowi i regulaminowi stowarzyszenia – napisał wczoraj Bąkiewicz.

– W związku z wczorajszą bezprawną próbą przejęcia władzy w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości, dziś wraz z członkami zarządu, składamy zawiadomienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. @StowMarszN nie może zostać partyjną przybudówką Winnickiego i Bosaka – napisał Robert Bąkiewicz na Twitterze dzisiaj.

twitter.com / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne / prnt scrn marszniepodleglosci.pl/Tt/Robert Winnicki/Bartosz Malewski/Robert Bąkiewicz (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net