Stowarzyszenie MN zawiedzione relacją TVP „marginalizującą społeczny i oddolny” Marsz. Odnosi się też do oskarżeń o zaproszenie Forza Nuova (WIDEO)

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości odniosło się do relacji telewizji państwowej z Marszu Niepodległości oraz dementuje oskarżenia o „zaproszenie faszystów” z Forza Nuova na wydarzenie.

– Stowarzyszenie wyraża swoją dezaprobatę do relacji telewizji publicznej dot. Marszu Niepodległości, która marginalizowała społeczny i oddolny charakter manifestacji. Dziękujemy jednocześnie wszystkim tym Dziennikarzom, którzy przekazywali relację w sposób uczciwy i rzetelny – oświadczyli organizatorzy Marszu.

Odnieśli się także do oskarżeń o zaproszenie faszystów z Włoch zauważając, że organizatorzy nie zapraszali nikogo z zewnątrz, zaś sama Forza Nuova nie jest organizacją faszystowską, ponieważ działa we Włoszech legalnie. – W związku z rozpowszechnianiem fałszywych informacji na temat organizacji Forza Nuova, pragniemy oświadczyć raz jeszcze, że Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” nie zapraszało żadnych zagranicznych gości. Pragniemy jednak zauważyć, że we Włoszech faszyzm jest konstytucyjnie zabroniony, a organizacja Forza Nuova działa tam legalnie. Jeżeli organizacje zagraniczne przyjeżdżają aby zobaczyć czym jest polska idea narodowa oparta na nauce Kościoła Katolickiego, to powinniśmy się tylko cieszyć, bo to właśnie dzięki niej Polska ma tak wielu bohaterów – poinformowano.

Poniżej ujęcia z tegorocznego Marszu Niepodległości.

materiały prasowe, youtube.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net