16 czerwca 2024
Wiadomości

Straszą kolejnymi pandemiami. „Jesteśmy niebezpiecznie nieprzygotowani. Covid-19 zabrał życie prawie 7 mln osób. Trzeba zmienić przepisy”

Choć już od dawna tylko najtwardsi covidianie biorą to na poważnie, to nie ustają wysiłki w pompowaniu narracji, jaki to Covid-19 miał być śmiertelny i masakrujący ludzkość. Ponadto w tle coraz częściej mówi się o kolejnych pandemiach. W podobnym tonie wydano raport Międzynarodowej Federacji Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC).

W „World Disasters Report” czytamy, że świat staje się coraz bardziej niebezpiecznym miejscem do życia. Jako powód niebezpieczeństwa nie wskazano jednak skorumpowanych, demokratycznych rządów, lecz pandemie i katastrofy klimatyczne.

Eksperci w raporcie przekonują, że „wiele krajów” nie było gotowych na Wielką Histerię, którą w raporcie nazywa się „pandemią Covid-19”. Ponadto „wszystkie kraje pozostają niebezpiecznie nieprzygotowane na przyszłe epidemie”.

IFCR wzywa szefów rządów, by zaczęli „budować zaufanie”, „walczyli z nierównościami” oraz wykorzystywali „lokalne podmioty i społeczności” do ratowania życia.

– Pandemia COVID-19 powinna być sygnałem alarmowym dla globalnej społeczności, aby przygotowała się teraz na kolejny kryzys zdrowotny. (…) Następna pandemia może być tuż za rogiem, jeśli doświadczenie COVID-19 nie przyspieszy naszych kroków w kierunku gotowości, co to zrobi? – przekazał w oświadczeniu Jagan Chapagain, sekretarz generalny IFRC.

Według Johns Hopkins University, z powodu Covid-19 miało umrzeć 6,8 mln osób na całym świecie. Przypominamy, że są to dane powszechnie kwestionowane przez wielu lekarzy i specjalistów, gdyż przez część okresu „zniknęły” wszelkie inne choroby zakaźne. Wielokrotnie też próbowano podpinać pod Covid zgony zupełnie niepowiązane, jak np. ofiary wypadków czy trwające dłuższy czas choroby przewlekłe.

IFRC jednak ten fakt pomija. Zalecono, by do końca tego roku każde państwo zaktualizowało swoje „plany gotowości na pandemię” i dokonało „przeglądu odpowiednich przepisów”, by „obejmowały środki mające na celu wzmocnienie sprawiedliwości, zaufania i działań lokalnych”. Prościej mówiąc, zalecono, by rządy przygotowały sobie grunt pod totalitarne działania, które podczas Wielkiej Histerii były nielegalne.

– Chociaż COVID-19 był nowym wirusem, który stawiał nowe wyzwania, istnieje niezliczona ilość wspólnych środków i podejść, które mogłyby złagodzić skutki pandemii. Rządy mogły dokonać znacznie większych inwestycji w gotowość na wypadek sytuacji kryzysowych na poziomie społeczności, aby upewnić się, że nie powtórzymy tych samych błędów, krytyczne wnioski z tej pandemii muszą zostać osadzone w krajowych przepisach, politykach, budżetach i działaniach – przekonuje Chapagain.

interia.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net