21 czerwca 2024
Wiadomości

„Strona ukraińska wyraża ubolewanie z powodu nieumyślnej pomyłki”. Nowy komunikat ws. afery granatnikowej

– Strona ukraińska po raz kolejny wyraża ubolewanie z powodu nieumyślnej pomyłki, która doprowadziła do incydentu w Komendzie Głównej Policji – napisano we wspólnym komunikacie MSWiA Warszawy i Kijowa.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński spotkał się ze swoim odpowiednikiem z Kijowa Denysem Monastyrskim. Tematem spotkania była afera granatnikowa. Około dwa tygodnie temu miała miejsce eksplozja w budynku Komendy Głównej Policji, w wyniku której ranny został m.in. szef policji Jarosław Szymczyk.

Przez ponad dobę służby nie mówiły praktycznie nic na ten temat, próbując zbagatelizować sprawę. Więcej o tym można przeczytać TUTAJ.

Obecnie w sprawie incydentu zarówno Warszawa jak i Kijów prowadzą śledztwo. Wydano również wspólny komunikat MSWiA Warszawy oraz Kijowa. Jego treść została uzgodniona podczas spotkania Kamińskiego i Monastyrskiego.

Napisano w nim, że „strona ukraińska wysoko sobie ceni i jest głęboko wdzięczna za niezłomne wsparcie polskich kolegów i partnerów”.

– Właśnie o taki symboliczny przejaw wdzięczności chodziło podczas ostatniej wizyty Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka w Kijowie, kiedy wręczono mu prezent pozbawiony wartości bojowej, ale związany ze zbrojną agresją Rosji na Ukrainę – podano we wspólnym komunikacie warszawsko-kijowskim.

– Strona ukraińska po raz kolejny wyraża ubolewanie z powodu nieumyślnej pomyłki, która doprowadziła do incydentu w Komendzie Głównej Policji. Należy podkreślić, że Komendant Jarosław Szymczyk jest wielkim przyjacielem Ukrainy, który z zaangażowaniem wspiera służby ukraińskie w tym trudnym czasie, a jednocześnie niesprawiedliwie poniósł konsekwencje tego incydentu – zaznaczono.

Wskazano również, że Kijów miał podjąć „natychmiastowe działania” w celu jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Przypomniano również o zawieszeniu szefów Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Zawieszenie ma obowiązywać na czas oficjalnego dochodzenia w tej sprawie.

Następnie rozwodzono się nad wojną rosyjsko-ukraińską i przypomniano, że trwa już ponad 10 miesięcy.

– Mimo trudnej sytuacji Polska i Ukraina intensywnie rozwijają współpracę w wielu dziedzinach. Prowadzone są negocjacje dotyczące dwóch nowych porozumień: o zwalczaniu przestępczości oraz o współpracy przy dokonywaniu kontroli osób, towarów i środków transportu w związku z przekraczaniem polsko-ukraińskiej granicy państwowej oraz współpracy służb granicznych w strefie przygranicznej – przekonują ministerstwa rządów Warszawy i Kijowa.

Zapowiedziano również kontynuację przekazywania dla Kijowa w postaci specjalistycznego sprzętu.

– Zarówno strona polska, jak i strona ukraińska zapewniają, że prowadzona do tej pory bliska współpraca resortów spraw wewnętrznych Polski oraz Ukrainy będzie kontynuowana. Nasze wspólne działania są niezwykle istotne, zarówno w czasie pokoju, jak i – przede wszystkim – w obecnej napiętej sytuacji międzynarodowej spowodowanej zbrojną agresją Rosji na Ukrainę – napisano we wspólnym komunikacie.

polsatnews.pl / kontrrewolucja.net

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net