Strzały w Waszyngtonie

Wczoraj na amerykańskim Kapitolu w Waszyngtonie doszło do strzelaniny podczas której 66-letni mężczyzna mierzył do policjantów. Funkcjonariusze oddali strzały w jego kierunku. Sprawca zdarzenia jest znany policji. W ubiegłym roku zakłócił obrady Izby Reprezentantów wykrzykując, że jest prorokiem. Waszyngtońska policja twierdzi, że to zajście nie miało podtekstu terrorystycznego.

Ze względu na strzały jakie padły, budynek amerykańskiego parlamentu oraz Biały Dom zostały wczoraj objęte blokadą. Do zdarzenia doszło w punkcie informacyjnym dla zwiedzających Kapitol. Waszyngtońska policja podaje, że przypadek był odosobniony i po ujęciu sprawcy zamieszania nie ma zagrożenia dla cywilów. Bezpośrednią przyczyną interwencji policji było wyciągnięcie przez mężczyznę broni i celowanie do funkcjonariuszy. Na skutek działań służb, mężczyzna został ranny. Jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Po tym jak rok temu ten sam człowiek zakłócił posiedzenie Izby Reprezentantów USA wykrzykując podczas niej, że jest prorokiem, otrzymał zakaz wstępu do Kongresu. Po strzelaninie rządowi pracownicy oraz dziennikarze otrzymali polecenie niewychodzenia z budynków i zamknięcia drzwi. Żaden policjant nie został ranny. Obrażeń od odłamka doznała kobieta znajdująca się w pobliżu sprawcy.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net