Strzelał w „demonstrantów”, postrzelił pedofila, włamywacza i bandziora. Kyle Rittenhouse w sądzie. Znany adwokat go zdradził?

W USA trwa proces Kyle’a Rittenhouse’a, który podczas szabrowania miasta przez bojówkarzy z Black Lives Matters i antify był członkiem obywatelskiej milicji. W trakcie obrony stacji benzynowej a następnie siebie, postrzelił trzy osoby, z czego dwie śmiertelnie z karabinu AR-15. Pojawia się też niejasny wątek jego byłego już adwokata Lina Wood’a, który porzucił sprawę obrony chłopca.

Latem zeszłego roku bandy BLM i antify siały spustoszenie na ulicach wielu amerykańskich miast, w efekcie czego mieszkańcy formowali – najczęściej nieformalne – oddziały obywatelskiej milicji. Do jednej z takich grup należał mający wówczas 17 lat Kyle Rittenhouse. Oprócz patrolowania wieczorami ulic miasta, brał udział w akcjach naprawy szkód przez lewackie bojówki, np. zamalowywania wulgarnych i agresywnych malunków z budynku szkoły.

Lewicowe media nazywały wówczas agresywne bojówki „demonstrantami”. Zamieszki związane były ze śmiercią czarnoskórego recydywisty Georga Floyd’a.

Pod koniec sierpnia Kyle Rittenhouse powstrzymał zdemolowanie i ograbienie stacji benzynowej. W trakcie obrony został zmuszony do oddania strzału wobec wyraźnie agresywnego napastnika. Jak się okazało, był to Joseph D. Rosenbaum, skazany za pedofilię. Gdy w jego stronę ruszyła grupa agresorów, próbował uciekać. Znowu został zmuszony użyć broni palnej, gdy upadł na ziemię a bandyci prawie go dopadli. Postrzelił wówczas Anthony’ego M. Hubera, który miał wyrok za znęcanie się nad rodziną oraz Gaige’a Paula Grosskreutz’a, włamywacza i złodzieja, który posiadał w trakcie zajścia pistolet Glock, co w przypadku skazańców jest zakazane. Huber zmarł w wyniku postrzału, zaś Grosskreutz został ranny.

Rittenhouse’a zgodził się bronić w sądzie Lin Wood. Adwokat wówczas wział sprawę nieodpłatnie. Wcześniej zasłynął z uzyskania ogromnego odszkodowania dla Nicholasa Sandmanna, nastolatka, z którego wielkie media zrobiły „rasistę”. Niestety, prawnik porzucił obronę Rittenhouse’a, by zająć się sprawami związanymi z wyborami prezydenckimi w USA. Rodzina nastolatka uważa, że zrobił to dla pieniędzy. Obecnie adwokatem chłopca jest Mark Richards.

Wczoraj zakończył się kolejny dzień rozprawy w sprawie Rittenhouse’a. Postawiono mu kilka zarzutów, m.in. śmiertelne postrzelenie Josepha Rosenbauma oraz Anthonego Hubera, zranienie Gaige Grosskreutza. Ponadto jako nieletni posiadał przy sobie broń palną. W stanie Wisconsin nieletni może posiadać broń wyłącznie wtedy, gdy bierze udział w polowaniu.

Według prawa Wisconsin, gdzie odbywa się proces, aby zarzuty o rany lub zabójstwo zostały ukarane, stan musi udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że oskarżony nie działał w samoobronie. Obrońca oskarżonego Mark Richards mówił, iż Rittenhouse otworzył ogień, gdyż obawiał się o swoje życie.

– Każda osoba, która została postrzelona, ​​atakowała Kyle’a. Jedna deskorolką, jedna rękami stopami, jedna pistoletem. Ręce i stopy mogą powodować poważne uszkodzenia ciała – stwierdził adwokat.

cnn.com / thehill.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net