Strzelanina w Baton Rouge

Trzech policjantów nie żyje, trzej inni są ciężko ranni. W stolicy Luizjany czarnoskóry sierżant Marines strzelał do funkcjonariuszy, ponieważ chciał pomścić innych ludzi o swoim kolorze skóry, prześladowanych jego zdaniem przez policję. Napięcia na tle rasowym są coraz bardziej dramatyczne, to już kolejny atak czarnych przeprowadzony jako odwet za rzekomy rasizm.

foto: twitter.com/AllenWest
foto: twitter.com/AllenWest

Do kolejnego ataku na policjantów doszło w Baton Rouge, stolicy stanu Luizjana. Wezwani do strzelaniny na stacji benzynowej funkcjonariusze sami stali się ofiarami przestępców. Zgłoszenie było zasadzką zorganizowaną celowo, by zwabić policjantów na miejsce, a następnie zamordować. Sprawców było trzech – jednego z nich udało się zlikwidować, dwaj pozostali wciąż są poszukiwani. Zabity morderca został zidentyfikowany jako Gavin Long. Z jego rąk zginęło trzech policjantów, kolejnych trzech jest w szpitalu.

Pochodzący z Kansas 29-letni Long, tak samo, jak strzelec z Dallas (TUTAJ), był czarnoskórym byłym żołnierzem – należał niegdyś do Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, tzw. Marines, lecz od sześciu lat nie służył już aktywnie w wojsku. Od pewnego czasu przechodził fascynację kulturami afrykańskimi i indiańskimi. Jak twierdził, podczas podróży do Afryki przyjmował nauki od miejscowych szamanów i „uzdrowicieli”. Zmienił imię na Cosmo Ausar Setepenra, ponieważ deklarował, że ma korzenie indiańskie. Angażował się również w sieci – od pewnego czasu zamieszczał na swoim kanale filmy, w których oskarżał amerykańskich policjantów o przemoc wobec czarnych oraz rasistowskie poglądy. – 100 proc. rewolucji, gdzie ofiary walczyły przeciwko swoim oprawcom… okazywało się skutecznych, dzięki odwetowi, dzięki przelewowi krwi. Żadna nie udała się przez same protesty. To się nigdy nie udało i nie uda. Musicie walczyć! – nawoływał za pośrednictwem sieci do agresji i rasizmu. Popierał również mordercę z Dallas, Micah Johnsona, o którym mówił „jeden z nas”.

To kolejny atak czarnoskórych Amerykanów na policjantów, których oskarża się w środowiskach afroamerykańskich o rasizm. Wzrost napięć na tle rasowym wywołała niedawna nieudana akcja zatrzymania podejrzanego sprzedawcy, który ostatecznie zginął z rąk policjantów. Mężczyzna był czarny i, zdaniem części Amerykanów, to „dowód” na rasistowskie motywacje funkcjonariuszy.

MGOT/bbc.om, tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net