21 czerwca 2024
Wiadomości

Stworzyli aplikację do rejestrowania UFO i UAP

Enigma Labs opracowała aplikację do weryfikowania oraz zgłaszania niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO) oraz niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych (UAP). Firma przekazała, że jest to odpowiedź na ostatni raport Pentagonu na ten temat oraz rosnące zainteresowanie społeczne.

Osoby twierdzące, że widziały UFO mają obecnie problem ze zgłoszeniem tego. W Polsce jak i w wielu innych krajach nie ma instytucji, która zajmuje się tego typu sprawami.

– Ostatnie raporty amerykańskiego Pentagonu o Niezidentyfikowanych Zjawiskach Powietrznych pokazują, że sprawa jest poważna i warta najwyższej uwagi. Telefon na policję, do straży pożarnej czy stacji radarowej lokalnego lotniska oznacza często, że zostaniemy zignorowani – wskazuje interia.pl.

Firma Enigma Labs z Nowego Jorku wyszła naprzeciw osobom z tym problemem. Stworzyła aplikację dla osób, które dostrzegły UAP.

Po pobraniu aplikacji na smartfon i jej uruchomieniu system prosi o podanie lokalizacji i numeru telefonu.

Następnie, gdy chcemy skorzystać z aplikacji, ta wskazuje na zwykłe zjawiska na niebie, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać podejrzanie. Są to m.in. satelity, flary, lampiony czy nawet rakieta lecąca w przestrzeń kosmiczną.

Potem można wysłać zdjęcie lub film UFO lub UAP wraz z opisem zjawiska, które się dostrzegło. Im więcej szczegółów, tym lepiej, ponieważ algorytm następnie ocenia obserwację.

Potem aplikacja przedstawia rysunki najpopularniejszych spośród zgłaszanych form UFO. Są tam m.in. dyski, sześciany i kule, czy też sfery. Należy wybrać jeden z nich, by przejść dalej.

Enigma Labs zebrała około 300 tys. obserwacji UFO z całego świata i wprowadziła do swojej bazy danych.

– W rzeczywistości jesteśmy firmą, która zbiera dane o tym ciekawym zjawisku. Budujemy pierwszą platformę przeznaczoną wyłącznie do badania niezidentyfikowanych zjawisk anomalnych – powiedział dyrektor operacyjny EL Mark Douglas.

Sami twórcy aplikacji podkreślają, że nie używają słowa „UFO” ze względu na jego negatywny wydźwięk i skojarzenia. Zamiast tego, używają określenia z raportu Pentagonu UAP, czyli niezidentyfikowane zjawiska (lub anomalie) powietrzne (unidentified anomalous phenomena).

Aplikacja jest obecnie w wersji beta i jest bezpłatna. Twórcy jednak nie wykluczają, że w przyszłości wprowadzone zostaną opłaty za dodatkowe funkcje.

interia.pl

fot. ilustracyjne/fot. Ben Collins/unsplash.com

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net