4 grudnia 2023
Wiadomości

„Sukces” rządu PiS? Izraelski negocjator: Polska wycofała się z podkulonym ogonem

YouTube

Yaakov Nagel, pełnomocnik premiera Izraela, Benjamina Netanjahu w ostrych słowach skomentował decyzję polskiego rządu. Wprost stwierdził, że „kraj, który szczyci się tym, że uchwalił prawo, które według niego przywróci narodowi honor, a pół roku później anuluje je z podkulonym ogonem”.

Komentarz Nagela o Polsce pojawił się w kontekście artykułu Yehuda Bauera, który zastanawiał się na łamach „Times of Israel”, „Czy izraelsko-polskie porozumienie o Holokauście broni prawdy czy zdradza historię?”.

– Najwyraźniej nie przeczytał oświadczenia albo był obrażony, że nie skonsultowaliśmy się z nim – powiedział Yaakov Nagel. – Gdyby to nie był Yehuda Bauer, zareagowałbym inaczej – dodał. – Oto kraj, który szczyci się tym, że uchwalił prawo, które według niego przywróci narodowi honor, a pół roku później anuluje je z podkulonym ogonem – ocenił izraelski polityk.

– Krytyka doprowadza mnie do szału. Mamy niesamowite osiągnięcie. Mieliśmy do czynienia z prawem, o którym wszyscy mówili, że jest straszne, i pozbyliśmy się go, nie dając im niczego w zamian. Nie ma nic złego w tym oświadczeniu. Nie można mieć wszystkiego. Było kilka zdań, które chcielibyśmy dodać, ale negocjacje dyplomatyczne to dawanie i branie, a ty nie dostajesz wszystkiego, czego chcesz – zauważył Nagel.

Nowelizacja ustawy o IPN została przeforsowana w Sejmie w jeden dzień. Za zmianami, których żądała strona izraelska, głosowali posłowie PiS, PO i Nowoczesnej.

dorzeczy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net