Suwalszczyzna strategicznym regionem Polski

foto: Aneta Korpalska/Kontrrewolucja.net
foto: Aneta Korpalska/Kontrrewolucja.net

Bartosz Kownacki, wiceminister obrony narodowej, uważa, że Suwalszczyzna ma kluczowe znaczenie ze względu na bezpieczeństwo Polski, NATO i UE. Zaznaczył, że resort musi zwrócić uwagę na ten region. 

Politycy PiS uznali na wyjazdowym posiedzeniu klubu, że istnieje potrzeba rozbudowy jednostek wojskowych we wschodniej Polsce. Jako jedną z kwalifikujących się do wzmocnienia wymienili jednostkę w Suwałkach. Niegdyś stacjonował tam pułk, obecnie jest to dywizjon artylerii przeciwpancernej.

– Stało się coś bardzo niedobrego w planowaniu polskiej strategii obronnej, że większość wojska znajdowała się po lewej stronie Wisły. Na to nie możemy sobie pozwolić. W związku z tym, założeniem nowego kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej jest zwiększenie obecności również po prawej stronie Wisły i również w północno-wschodniej części Polski, która ma kluczowe znaczenie ze względu na nasze bezpieczeństwo. To nie tylko zwiększenie liczebności wojska, ale także zwiększenie jego jakości, ponieważ co z tego, że będziemy mieć tego wojska stosunkowo dużo, jeśli będzie ono nieodpowiednio przygotowane i nieodpowiednio dozbrojone. W związku z tym realizowane są poważne programy modernizacji polskiej armii, ale także te, dotyczące tej jednostki, która tutaj się znajduje. Ona też będzie przezbrojona. Dostanie nowe, kilkukrotnie lepsze uzbrojenie – zapowiada minister Bartosz Kownacki.

Szy/radiomaryja.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net