24 maja 2024
RodzinaWiadomości

Świadkowie Jehowy molestowali dzieci

foto: Freeimages.com
foto: Freeimages.com

Podczas przesłuchań przed Australijską Komisją Królewską ds. Wykorzystywania Seksualnego ukazano 1006 przypadków zatajenia informacji o molestowaniu dzieci przez Świadków Jehowy. Jak powiedział jeden ze starszych zboru, to „sprawa wewnętrzna organizacji”.

Prawnik Angus Stewart ocenił, że takie zachowanie wśród Świadków Jehowy jest czymś stałym. Powiedział, że zostaną przedstawione dowody potwierdzające zarzuty.

Jeden ze starszych zboru w Narrogin, Max Horley, złożył już zeznania w tej sprawie. Zajmował się on w połowie lat 80. oskarżeniem o molestowanie seksualne, które zostało wniesione przez nastolatkę. Było ono skierowane przeciwko innemu członkowi należącemu do starszyzny. Kobieta ta (obecnie świadek, który jest określany jako BCB) została skonfrontowana z oskarżonym, a ten żartował ze swojego zachowania. Jak dodała poszkodowana, nikt nie sugerował jej zgłoszenia tej sytuacji na policję, a niedawno ostrzeżono jej męża, że składanie zeznań przed rządową komisją równoznaczne jest z „nurzaniem imienia Jahwe w błocie”.

Inny świadek, który jest określany jako BCG, przedstawi zeznania, zgodnie z którymi molestowanie dzieci przez ojców nie było postrzegane jako grzech wśród Świadków Jehowy. W przynajmniej 125 przypadkach oskarżenia zostały oddalone przez starszyznę, ponieważ kierowała się ona „duchowością i atrakcyjnością” osoby wnoszącej skargę. Dodatkowo czyn musiało potwierdzić co najmniej dwóch świadków.

Od roku 1950, w związku takimi oskarżeniami, usunięto ze Świadków Jehowy 401 członków, 230 przywrócono, 190 wyznawców otrzymało nagany. Zgodnie z informacjami przedstawianymi przez Stewarta, sprawy 1006 oskarżonych rozwiązywane były wewnątrz organizacji i nie złożono doniesienia o popełnieniu przestępstwa.

Jgral/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net